Spektakl z Gwiazdami!

"La Traviata" - reż. Waldemar Zawodziński - Dzień Śmierci Mozarta

"Już 07 i 08 lutego Teatr Muzyczny wystawi przepiękną operę "La Traviata" Giuseppe Verdiego. Niewątpliwą atrakcją, jaką teatr przygotował dla swojej publiczności, jest obsada - w rolach głównych wystąpią znakomici soliści Opery Krakowskiej - Edyta Piasecka i Andrzej Lampert.

Wcielająca się w postać kurtyzany Violetty Valery - Edyta Piasecka jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Piękna i bardzo utalentowana - zadebiutowała już podczas studiów partią Królowej Nocy w "Czarodziejskim flecie" pod dyrekcją Kaia Bumanna. Laureatka wielu nagród m.in.: I miejsce na „Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych" w Krakowie prof. Ryszarda Karczykowskiego i Nagroda specjalna dla najlepszego głosu żeńskiego. Koncertowała w wielu krajach takich jak: Włochy, Niemcy, Belgia, Holandia, Dania, Kuwejt i USA. Andrzej Lampert, który wcieli się w rolę zakochanego poety Alfreda Germonta, ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Ma na koncie wiele cennych nagród m.in.: Nagroda Radia Wawa "Złoty Dziób" (wokalista roku 2009), II Nagroda na XV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti im. Imricha Godina we Vrablach (Słowacja). Jako jedyny Polak został finalistą Preisträger der Internationalen Sommerakademie des Mozarteums Salzburg 2013 - to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie, w którym wzięło udział 1166 artystów z 58 krajów, Andrzej znalazł się w najlepszej dziesiątce. Ten młody artysta znany jest szerszej publiczności jako wokalista i współzałożyciel zespołu PIN.

Edyta Piasecka i Andrzej Lampert wystapią razem 08 lutego. Dzień wcześniej w roli Violetty Valery zobaczymy Dorotę Laskowiecką"

06 lutego 2014 r. zapraszamy na godz. 13.30 na spotkanie z artystami do Centrum Kongresowego.

Akcja opery rozgrywa się w Paryżu i pod Paryżem w 2. połowie XIX wieku. Opowiada historię kurtyzany Violetty Valery, w której zakochuje się młody poeta Alfred Germont. Violetta skuszona wizją życia u boku przystojnego Alfreda porzuca swojego protektora Barona Douphola i z wielkiego balu trafia do wiejskiej posiadłości gdzie zaczyna sielskie życie. Jednak cieniem na tej sytuacji kładzie się choroba Violetty oraz uszczuplające się oszczędności. Uświadomiony przez siostrę Violetty Anninę Alfred wyjeżdża do Paryża by zdobyć pieniądze, a w tym czasie jego ojciec składa byłej kurtyzanie wizytę by przekonać ją do porzucenia Alfreda, gdyż mezalians jest szkodliwy dla małżeńskich planów jego siostry. Violetta ulega wreszcie namowom Giorgia i wyjeżdża do stolicy Francji by wrócić do poprzedniego stylu życia. W ślad za nią rusza Alfred, który na balu doprowadza do konfrontacji między nim a Baronem Douphol oraz samą kochanką. Skandaliczne zachowanie w efekcie kończy się wyzwaniem na pojedynek. Violetta umęczona i schorowana zmaga się z cierpieniem w samotności i tak zastaję ją Alfred, który po jakimś czasie wraca z dalekiej podróży. W końcu dowiedział się o chorobie i poświęceniu kochanki, wybłagał też u ojca zgodę na ślub z Violettą. Na szczęśliwe zakończenie jest już za późno, Violetta umiera w ramionach ukochanego.

Libretto opery "La Traviata" napisane przez F. M. Piave oparte jest na powieści A. Dumasa "Dama Kameliowa" i stanowi jedną z najciekawszych i najmądrzejszych historii w dziejach opery światowej. Powszechnie uznaje się "Traviatę" za najdoskonalsze dzieło Verdiego, w którym muzyka idealnie konweniuje z kameralnym nastrojem tworzonym przez artystów.

07 i 08 lutego 2014 r. godz. 18.00

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego ul. Akademicka 15, Lublin

Bilety: 55-70 zł

Kontakt: Dział sprzedaży i promocji

tel. 81 532 25 2 , tel./fax. 81 534 20 25

tel. kom. 607 839 601

e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

www.teatrmuzyczny.eu

(-)
Materiał Organizatora
29 stycznia 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...