Spektakl z Zielonej Góry w ramach festiwalu

3. Festiwal teatru dokumentalnego Sopot Non-Fiction

2 września o godz. 19, w ramach festiwalu Sopot Non-Fiction, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie zostanie pokazany spektakl Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze "Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert" w reżyserii Łukasza Chotkowskiego, z muzyką na żywo zespołu Der Father (Sokołowska/Pigoński/Rogiewicz).

Spektakl oparty jest na tekstach napisanych przez osadzone w zakładzie karnym w Krzywańcu: Żmiję, Kasiulka, Mariolę Sopel, Ewę Kasińską, Kaśkę D., Kreta , które powstawały przez rok warsztatów, jakie prowadzili z więźniarkami Magda Fertacz i Łukasz Chotkowski. To nie jest spektakl o społeczeństwie, to jest spektakl o ludziach - jak mówią twórcy.

Ceniony dokumentalista Janusz Mrozowski zrealizował pełnometrażowy film dokumentalny o spektaklu "Nikt nie byłby mną lepiej. Koncert" pt: "Autorki". Premiera dokumentu odbędzie się w październiku.

(-)
Materiał Teatru
30 sierpnia 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...