Spektakl "Zamknięty świat" rozpoczyna sezon

gwiazdy w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie

Wakacje dla teatromanów z Koszalina to czas przerwy od scenicznych propozycji. Wrzesień ma to wynagrodzić - w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, który działa przy ul. H. Modrzejewskiej 12, będzie można zobaczyć spektakl "Zamknięty świat". Na scenie aktorzy znani nie tylko z desek teatrów, ale też z ekranu: Krystyna Sienkiewicz, Grażyna Zielińska, Edyta Olszówka, Rafał Cieszyński, Dariusz Taraszkiewicz.

Produkcja Teatru Finestra to pierwsza w Polsce sceniczna adaptacja "Zamkniętego świata" autorstwa Catherine Aigner. Po natłoku brytyjskich komedyjek, w których głównym tematem są damsko-męskie relacje erotyczne, z przyjemnością można obejrzeć współczesną komedię, która nie tylko bawi, ale też posiada drugie, jakże głębokie dno. Zabawnie, ironiczne, z przymrużeniem oka, dla tych, którzy w teatrze szukają teatru, a nie tylko serialowej rozrywki na żywo. 

Kombinacje na temat miłości, przyjaźni i zwariowanych relacji rodzinnych. Wymyślne intrygi i nierozsądne kłamstewka. Recepta na nudę i wydłużające się dni singielki, której "data ważności" minęła już wielki temu. Pytania na tematy życiowe, te stawiane na początku i na końcu, a odpowiedź jedna - kłamać, ściemniać, intrygować. W ten sposób grają, a raczej igrają ze sobą i swoim życiem dwie ekscentryczne starsze panie: Lucyna (Krystyna Sienkiewicz) i Ernestyna (Grażyna Zielińska). Udaję, że nic nie wiem - to zdanie idealnie pasujące do tego pojedynku aktorskiego dwóch gigantek polskiej sceny komediowej.

Lucyna, nieco stuknięta wiekowa emerytka, zręcznie manipuluje nielubianą, ale jednak jedyną towarzyszką mało rozsądnych gier i zabaw. Ernestyna, niestrudzenie godzi się na to zabawne "darcie kotów", byleby tylko uciec od mało interesującej samotności.

I jeszcze tych dwoje młodych: znerwicowana córka Antonina (Edyta Olszówka) i Filip (Rafał Cieszyński) - syn lekkoduch, maczający swoje nieskażone pracą rączki w brudnych interesach. Oboje sprytnie przywiązani przez Lucynę i zręcznie manipulowani. Wplątani w tę grę, sami wikłają siebie i na pozór nierozgarniętą matkę w niecodzienną przygodę. A jedynym triumfatorem w tej ostatniej rozgrywce okazuje się rzeczywistość. Rzeczywistość, która w finale zmusza Lucynę do... odpalenia wraz z mężem nieboszczykiem fajerwerków Palermo na kilkanaście godzin przed nocą sylwestrową.

Spektakl będzie można zobaczyć 25 września o godz. 18 i 20.30. Ceny biletów: 75 zł i 60 złotych. Bilety do nabycia w kasie teatru, salonach Empik oraz na www.ebilet.pl. Rezerwacje: biuro@agencja-odeon.pl, tel. 728 816 528.

Joanna Krężelewska
Głos Koszaliński
30 sierpnia 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...