Spotkanie z Jerzym Radziwiłowiczem

Niedziela z aktorem w TVP Kultura

Niedzielne spotkanie z Jerzym Radziwiłowiczem, aktorem, który wpisał się w historię polskiego teatru i kina rozpocznie się w TVP Kultura o godz. 17.15. Nie tylko o aktorstwie, ale też mniej znanych pasjach aktora porozmawia z nim Agnieszka Szydłowska.

Przez 26 lat grał na deskach krakowskiego Starego Teatru, gdzie współpracował z wybitnymi reżyserami - m. in. Konradem Swinarskim i Jerzym Jarockim. Sławę przyniosły mu role w dwóch filmach Andrzeja Wajdy - "Człowieku z marmuru" i "Człowieku z żelaza". Obecnie pracuje w zespole Teatru Narodowego w Warszawie.

Już jako nastolatek interesował się aktorstwem, choć w jego domu rodzinnym nikt nie zajmował się sztuką. Wychowywał się na warszawskim Grochowie, wówczas dzielnicy poprzemysłowej. Po ukończeniu PWST przeniósł się do Krakowa i związał z Teatrem Starym. Niemalże od początku kariery kreował postaci w pewien sposób bezbronne wobec zagrażającego zła. Tego rodzaju emploi aktorskie przylgnęło do niego na długie lata. Ne wszyscy wiedzą o jego innej pasji - tłumaczeniu dramatów francuskich mistrzów.

Gośćmi w studiu będą także: Andrzej Wajda, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Jacek Borcuch i Stanisław Radwan. Dobór ten nie był przypadkowy - wszyscy są jego dobrymi znajomymi. Jednocześnie łączy ich wspólna praca w teatrze czy w filmie.

W ramach spotkana zapraszamy do obejrzenia o godz. 17.55 spektaklu telewizyjnego "Czajka" z 1975, będącego inscenizacją klasycznego dramatu Antoniego Czechowa. Nasza kolejna propozycja to "Ryś" (godz. 20.30) - film Stanisława Różewicza osadzony w czasach II wojny światowej. Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Jerzego Iwaszkiewicza "Kościół w Skaryszewie" z roku 1967.

Emisja 10 lutego, od godz. 17.15, TVP Kultura

(-)
Materiał TVP Kultura
9 lutego 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Teatry
TVP Kultura
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...