Strach przed zabijaniem i sercowe rozterki

"Zabójca" - reż: Paweł Niczewski - Piwnica przy Krypcie

Piwnica przy Krypcie wystawiła udaną prapremierę "Zabójcy" Aleksandra Mołczanowa.

Autor sztuki miał taką koncepcję, żeby w tekście pojawiały się nie tylko rozmowy dwójki głównych bohaterów, ale również ich myśli. Dlatego na scenie Piwnicy przy Krypcie widzimy Andrieja (Rafał Hajdukiewicz) i Oksanę (Maria Dąbrowska) stojących przy mikrofonach i wypowiadających swoje kwestie w przestrzeń, jakby opowiadali swoje historie widzom. Efekt jest całkiem udany. Historia wciąga, szczególnie w wykonaniu Rafała Hajdukiewicza, który świetnie oddaje emocje młodego chłopaka, który z powodu długu po raz pierwszy w życiu musi zabić człowieka i nie bardzo wie jak się do tego zabrać. 

Towarzyszy mu Oksana, dziewczyna faceta, który zlecił Andriejowi zabójstwo. Na początku zachowuje się jak płytka panienka, tandetnie ubrana, której zależy głównie na pieniądzach. Z czasem pod wpływem Andrieja zmienia się. Okazuje się, że dziewczyna pragnie ciepła, uczucia i dostaje to od młodego chłopaka, którym gardziła.

Całość uzupełnia muzyka grana na żywo przez Macieja Cybulskiego, która dodaje spektaklowi dramaturgii i podkreśla emocje dwójki głównych bohaterów. Do tego dochodzą ciekawe wizualizacje Maćka Mizgalskiego, które, podobnie jak w filmach, pokazują napisy końcowe.

Piwnica przy Krypcie, jak dotąd, słynęła ze spektakli kabaretowych lub muzycznych. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć tam współczesny spektakl, który jest ciekawy, nie nudzi, bawi widzów. Dobra rozrywka, na dobrym poziomie.

 Spektakl wyreżyseował Paweł Niczewski.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
8 maja 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...