Święto szczecińskiego teatru

Szczecińska Północ Teatrów - 9/10 kwietnia

W najbliższy weekend o północy szczecińskie teatry pokażą swoje najciekawsze spektakle. To jedyna okazja, żeby kupić bilet tylko za 5 zł i zobaczyć, co ciekawego dzieje się na scenie

Oficjalnie festiwal Kontrapunkt 2011, najstarszy festiwal teatralny w Polsce, rozpoczyna się 11 kwietnia, ale wiele projektów towarzyszących temu wydarzeniu odbywa się wcześniej. Od 1 kwietnia trwa Mały Kontrapunkt, czyli przedstawienia dla najmłodszych, a w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się Szczecińska Północ Teatrów.

Projekt polega na tym, że każda szczecińska scena dokładnie o północy zaprezentuje jeden ze swoich spektakli, a bilet będzie kosztował tylko 5 zł.

Teatr Polski pokaże swoją najnowszą premierę "Gazeta zawsze spada papierem do góry" w reżyserii Stanisława Tyma, w Teatrze Krypta będzie można obejrzeć "Boboka" - spektakl na podstawie opowiadań Fiodora Dostojewskiego, natomiast w Teatrze Małym zobaczymy przedstawienie pt. "Życie/instrukcja obsługi". W spektaklu dokonuje się kompilacji fragmentów różnego rodzaju poradników, instrukcji, przepisów, regulaminów i w dowcipny sposób pokazuje, jak bardzo podatni jesteśmy na zamykanie się w strukturach dających poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie pozbawiających nas głębszej refleksji i sprzyjających zagubieniu.

W Piwnicy przy Krypcie wystąpi "Hard Topor Cafe", czyli kompania szekspirowska. Tercet Buszko-Niczewski-Pawicki od pięciu lat utrzymuje się na zamkowej liście przebojów teatralnych.

Teatr Lalek Pleciuga proponuje "Fumum Vendere" Nieformalnej Grupy Avis. To przewrotna makabreska, której tytuł oznacza "sprzedawać dym", "mamić ludzi obietnicami bez pokrycia" (łac), wykorzystuje formy teatru muzycznego oraz teatru ożywionej formy.

- Ten spektakl cały czas żyje i rozwija się - mówi Olek Różanek, jeden z aktorów. - Mamy coraz więcej zaproszeń na festiwale, a z każdym takim zaproszeniem zdobywam więcej pewności siebie. Dla nas to jest duży prestiż, że bierzemy udział w Kontrapunkcie. Dla ludzi związanych z teatrem to jest najlepszy festiwal teatralny w Polsce. Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale mamy tu w Szczecinie coś bardzo cennego.

W Teatrze Kana również będzie można zobaczyć najnowszą premierę "Niewypowiedziane" w reżyserii Jolanty Denejko.

Małgorzata Klimczak
Głos Szczeciński
7 kwietnia 2011
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia