"Szewcy" jadą do Warszawy. W Koszalinie będą w weekend

"Szewcy" - Bałtycki Teatr Dramatyczny

Udział w Warszawskich Spotkaniach Teatralnych to ważne wyróżnienie dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

Spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego zostanie wystawiony w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych, najstarszego przeglądu teatralnego stolicy, którego tradycje sięgają 1965 r. Spotkania to przegląd najważniejszych wydarzeń teatralnych z Polski. Nie brakuje na nim spektakli, o których się mówiło i pisało. W zeszłym roku były to na przykład sztuki "Aktorzy prowincjonalni" z Opola w reżyserii Agnieszki Holland i Anny Smolar czy też głośna wrocławska "Sprawa Dantona" Jana Klaty. 

W tym roku widzowie zobaczą koszalińskich "Szewców" [na zdjęciu] w reżyserii Piotra Ratajczaka. Spektakl zostanie wystawiony w Warszawie 24 i 25 kwietnia w Fabryce Koneser.

W Koszalinie na deskach BTD sztuką będzie można zobaczyć w piątek o godz. 18 i w sobotę o godz. 19. Bilety kosztują 30, 25 i 20 zł.

"Szewcy", czyli najbardziej znany dramat Witkacego, został na potrzeby widowiska mocno zmieniony. Dramaturg Jan Czapliński ingerował w tekst i połączył go z szeregiem współczesnych odniesień. Dzięki temu, zamiast nużącego trzygodzinnego spektaklu, mamy lustro dzisiejszego popświata w pigułce.

Już pierwsze sekundy zapowiadają pulsującą dynamizmem sztukę. Pokaz mody, w którym obok papieża maszeruje Hitler, wprowadza w rytmiczny trans. Całe przedstawienie ma rytm i dzięki temu, że grane jest bez przerwy, widz nie wybija się z niego. Całość uzupełnia rewelacyjnie dobrana muzyka.

(ASU)
Głos Koszaliński
6 marca 2010
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...