Sztuka w wiejskiej stodole

12. Festiwal "Teatr w stodole"

Już po raz dwunasty, szczeciński Teatr Nie Ma zaprasza do Nastazina, na festiwal "Teatr w stodole". Tegoroczna edycja odbywać się ma w dniach 7-14 lipca.

Impreza odbywa się od 2003 roku. Aktorzy jadą do leżącego nieopodal Maszewa Nastazina i przez tydzień grają spektakle i prowadzą otwarte warsztaty. Dla mieszkańców miejscowości, oddalonej o wiele kilometrów od najbliższego instytucjonalnego teatru, to często jedyny kontakt z kulturą. Dla młodych artystów z kolei, to możliwość przekonania się, że miejsce dla sztuki jest wszędzie, nawet w wiejskiej stodole.

W tym roku, z formacją ze Szczecina do Nastazina wybrały się też inne grupy artystyczne: Emigatis, Krzywa Scena i A-To-My ze Stargardu Szczecińskiego, Kod z Dębna oraz wychowankowie Centrum Opieki Nad Dzieckiem ze Szczecina. Wszyscy prezentować będą wieczorami swoje przedstawienia, W godz. 10-16 z kolei, każdy może wziąć udział w warsztatach teatralnych.

W niedzielę, 13 lipca, wystawiony zostanie spektakl finałowy. Tradycyjnie jest on efektem nastazińskich warsztatów. W tym roku, jak zapowiada reżyser Tatiana Malinowska- Tyszkiewicz, artyści spróbują połączyć teatr z tańcem.

(kas)
Kurier Szczeciński
9 lipca 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia