Teatr na Święta

Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Grudzień to czas otwierania kalendarzy adwentowych, gonitwy za prezentami i odliczania dni do Świąt. Teatr Zagłębia ma kilka pomysłów na to, jak w tym odliczaniu nam towarzyszyć.

- Postanowiliśmy umilić grudzień i dać naszym widzom odrobinę teatru w te Święta. Nie możemy spotkać się na żywo, ale od czego mamy platformę VOD? – mówi Roksana Buchta z sosnowieckiej instytucji.

Platforma VOD Teatru Zagłębia funkcjonuje od dwóch tygodni. W tym czasie zrealizowano kilka transmisji na żywo, które łącznie obejrzało ponad 900 osób. Również w okresie świątecznym zespół Teatru może zagościć w domach swoich widzów. Stanie się to za sprawą spektaklu

„Opowieść wigilijna" w reż. Justyny Łagowskiej oraz wspólnego kolędowania.
„Opowieść wigilijna" to klasyczna świąteczna historia o przemianie skąpca nad skąpcami – Ebenezera Scrooge'a. Spektakl jest pełną ciepła, otuchy oraz świątecznych piosenek propozycją dla całych rodzin. Transmisje na żywo wprost z teatralnej sceny zaplanowane są w dniach 15-17 grudnia o godz. 10:00, a nagranie przedstawienia będzie dostępne od 24-27 grudnia. Koszt dostępu to 10 zł.

- Naszą coroczną tradycją jest również wspólne kolędowanie, na które zapraszamy widzów nieprzerwanie od kilku lat. Mimo niesprzyjających okoliczności, nie rezygnujemy z tego w tym roku – dodaje Roksana Buchta.

W niedzielę, 20 grudnia o godz. 12:00 na platformie VOD każdy widz będzie mógł dołączyć do wspólnego kolędowania bezpłatnie. Na scenie Teatru Zagłębia pojawią się aktorzy i aktorki sosnowieckiej instytucji, którzy zaprezentują swoje ulubione kolędy. Program, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotuje Przemysław Kania.

Wszystkie informacje o spektaklach oraz wydarzeniach towarzyszących znajdują się na stronie www.vod.teatrzaglebia.pl.

Roksana Buchta
Materiał Teatru
17 grudnia 2020
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...