Urodziny Fahrenheita w Miniaturze

artystyczno-naukowe obchody urodzin Daniela Fahrenheita

W dniach 24-26 maja Teatr Miniatura wraz z firmami Edu Park i Smart_lab zaprasza na artystyczno-naukowe obchody urodzin Daniela Fahrenheita, słynnego fizyka, wynalazcy termometra rtęciowego oraz skali Fahreneheita do dziś używanej w Wielkiej Brytanii i USA.

Podczas tego urodzinowego weekendu będzie okazja do zobaczenia najnowszego spektaklu Miniatury „Fahrenheita" w reż. Michała Derlatki oraz obejrzenia pokazów eksperymentów chemicznych i wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych przez dwie firmy zajmujące się popularyzacją nauki w ciekawy i przystępny sposób – EduPark i Smart_lab.

Codziennie na godzinę przed spektaklem, w trakcie przerwy i chwilę po będzie można wziąć udział w nietypowych atrakcjach i przy okazji zrozumieć, co mogło zafascynować młodego Daniela Fahrenheita w fizyce i chemii.

Smart_lab, którego założyciel Przemysław Mietlarek brał czynny udział w tworzeniu spektaklu „Fahrenheit" w Miniaturze, w sobotę i niedzielę przygotuje interaktywne pokazy zatytułowane „Zimno? Ciepło! Eksperymentalne urodziny Fahrenheita", w ramach których będzie można zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć, lodowaty ciekły azot, tajemniczy suchy lód i przeżyć jedyny w życiu spacer w chmurach. Dla fanów nieco wyższych temperatur przygotowane zostaną iście ogniste doświadczenia, w czasie których będzie można złapać płomień w ręce niczym Prometeusz. Po spektaklu na stoisku Smart_lab każde dziecko będzie mogło zobaczyć, jak można zrobić prawdziwe lody za pomocą ciekłego azotu i wyjść z teatru ze swoją porcją. Dodatkowo każdy gość urodzin Fahrenheita zostanie zamknięty w Wielkiej Bańce Mydlanej, co będzie można uwiecznić na zdjęciu, więc warto zabrać ze sobą aparat.

Z kolei EduPark będzie z nami już od piątku 24 maja przez cały weekend. Edukatorzy z EduParku poprzez widowiskowe eksperymenty zapoznają publiczność z różnicami pomiędzy reakcjami pochłaniającymi i wydzielającymi ciepło. Nie zabraknie dymu i efektów specjalnych. W sobotę i niedzielę poprowadzą również bezpłatne warsztaty naukowe dla widzów urodzinowych spektakli. Poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia związane z temperaturą i nie tylko będzie można lepiej zrozumieć dokonania Gabriela Fahrenheita. Uczestnicy warsztatów będą doprowadzać wodę do wrzenia bez jej podgrzewania, poznają tajemnice zmiany stanów skupienia i zbudują mini wyrzutnie. W związku z ograniczoną ilością miejsc na warsztaty od 15 maja ruszają zapisy, dla wszystkich dzieci powyżej 5 lat z biletem na sobotni lub niedzielny spektakl „Fahrenheit". Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program

24 maja 2013 (piątek)

9.00-11.30 pokazy EduPark przed spektaklem i w czasie przerwy (foyer teatru)

10.00 „Fahrenheit" w reż. Michała Derlatki, spektakl Teatru Miniatura

25 maja 2013 (sobota)

11.00-11.45 warsztaty naukowe EduPark (Sala Kameralna)

11.00-14.00 pokazy Smart_lab przed spektaklem, w czasie przerwy oraz chwilę po spektaklu (foyer teatru)

12.00 „Fahrenheit" w reż. Michała Derlatki, spektakl Teatru Miniatura

12.45-13.00 pokazy EduPark w przerwie spektaklu (Sala Kameralna)

26 maja 2013 (niedziela)

16.00-16.45 warsztaty naukowe EduPark (Sala Kameralna)

16.00-18.00 pokazy Smart_lab przed spektaklem, w czasie przerwy oraz chwilę po spektaklu (foyer teatru)

17.00 „Fahrenheit" w reż. Michała Derlatki, spektakl Teatru Miniatura

16.45-17.00 pokazy EduPark w przerwie spektaklu (Sala Kameralna)

Zapisy na warsztaty od 15 maja 2013 pod telefonem 58 341 94 83 lub na adres mailowy organizacjawidowisk@teatrminiatura.pl Liczba miejsc ograniczona.

Bilety na spektakl „Fahrenheit" w cenie 20 zł normalny, 18 zł rodzinny (od 4 osób) do nabycia w kasie Teatru Miniatura. Tel. 58 341 94 84.

O partnerach wydarzenia

Smart_Lab to lider wśród firm prowadzących interaktywne zajęcia edukacyjne dla dzieci
i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także... dorosłych! Celem naszej pracy jest wzbudzanie u dzieci pasji do nauki oraz chęci poznawania świata, co umożliwia podniesienie podstawowych kompetencji poznawczych oraz naukowo-technicznych. Poprzez eksperymenty dzieci i młodzież poznaje piękno otaczających nas zjawisk fizyko-chemicznych. Z naszego doświadczenia wiemy, że zabawa i eksperymentowanie są najlepszą formą nauki, dlatego tak ważne jest, aby nasze pociechy mogły poznawać świat przyrody samodzielnie wykonując doświadczenia.

Ze Smart_Lab poznasz nowe oblicze nauki – zamienisz swoją szkołę, dom, teatr, dom kultury, kawiarnię czy piknik w prawdziwe laboratorium. Zapewniamy wszystkie niezbędne sprzęty oraz zabawę połączoną ze skuteczną edukacją. Mamy bogatą ofertę i doświadczenie dydaktyczne. Dla szkół realizujemy zajęcia zgodne z podstawą programową lub proponujemy program pozwalający wręcz niezauważalnie wpleść naukę (także tą przez duże „N") w nasze pokazy, pikniki, warsztaty oraz zajęcia i zabawy edukacyjne.

www.smart_lab.edu.pl

(-)
Materiał Teatru
20 maja 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia