Notice: Undefined index: bigTop in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 46
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

W piątek o godz. 13.00 w fosie zamkowej

9, Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu: 14 - 16 lipca 2023 r.

Od 14 do 16 lipca w Toruniu trwać będzie dziewiąta edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych. Rodzinne widowiska teatralne, spektakle z udziałem pomysłowych lalek, pełen energii pokaz fireshow i rewelacyjne koncerty, w tym wyjątkowy plenerowy występ zespołu Sorry Boys i Ralpha Kamińskiego w fosie Zamku Krzyżackiego w Toruniu to niejedyne ciekawe punkty programu wydarzenia.

W piątek 14 lipca o godz. 13.00 w fosie zamkowej wystąpi Teatr JaSię z przedstawieniem „ZielonoMu". - Spektakl jest klaunadą, przeznaczoną dla widowni w każdym wieku. Opowieść o perypetiach Zielonego klauna i jego bezdennej walizce rozweseli nawet najbardziej zachmurzonych. W trakcie przedstawienia odbędzie się też pokaz żonglerki takimi przedmiotami jak piłki, maczugi, piłeczki pingpongowe i nie tylko. Ci, którzy już nie mogą się doczekać świetnej zabawy i śmiechu do łez, nie mogą przegapić tego zielonego spektaklu. Przedstawienie zostanie powtórzone w tym samym miejscu o godz. 18 – mówią organizatorzy.

Tego samego dnia o godz. 16.30 Teatr Czwarte Miasto zaprezentuje przed torunianami i turystami spektakl „Mały Gotyk". Następnego dnia w godz. 15-18 najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach artystycznych. - Nie zabraknie również ekscytujących animacji dla dzieci, podczas których będzie można zrobić sobie brokatowe tatuaże i syntetyczne warkoczyki. Będzie to też idealne, lekkie wprowadzenie do wyjątkowego koncertu, który odbędzie się tego dnia w Fosie Zamkowej Zamku Krzyżackiego w Toruniu – od godz. 19 zagrają tam zespół Sorry Boys i Ralph Kaminski. Będzie to jedyne biletowane wydarzenie w ramach festiwalu – wstęp na pozostałe będzie wolny – zapowiadają organizatorzy.

W niedzielę 16 lipca, o godz. 16 odbędzie się spektakl „Magiczna Fasola". Niespodzianką przedstawienia będzie angażowanie widzów w przebieg wydarzeń. O godz. 19.30 wystąpi Olexander Dolgov, który wykona swój koncert w Fosie Południowej przy Zamku Krzyżackim w Toruniu. Koncert tego artysty będzie dla torunian i turystów okazją do posłuchania wspaniałych utworów w wykonaniu uzdolnionego gitarzysty z Ukrainy, który podbił serca słuchaczy podczas swojej trasy po USA.

Ostatnią atrakcją jest pokaz fireshow grupy Synergy Art. Pokaz ten jest wypełniony energią i efektami, a to wszystko w akompaniamencie rozrywkowej muzyki.

W tym roku festiwalowe spektakle i pokazy będą uzupełnione ucztą dla podniebień, bo wydarzeniu towarzyszyć będzie festiwal food trucków serwujących jedzenie z różnych stron świata.

Więcej informacji: tak.torun.pl/

Grzegorz Giedrys
Gazeta Wyborcza Toruń
14 lipca 2023
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Wątki
Lato 2023
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia