Walentynkowe arie na Zamku

"Miłość to niebo na ziemi - niech wiecznie trwa" w Szczecinie

Najpiękniejsze operetkowe i musicalowe utwory miłosne zabrzmią podczas Koncertu Walentynkowego w szczecińskim zamku. Impreza, zatytułowana "Miłość to niebo na ziemi - niech wiecznie trwa", odbędzie się 16 lutego o godz. 18 w sali Anny Jagiellonki.

Publiczność zabawiać będzie troje artystów: Joanna Tylkowska (sopran), Paweł Wolski (tenor) i Michał Francuz (fortepian). Tylkowska to absolwentka bydgoskiej Akademii Muzycznej, solistka Opery na Zamku. W jej dorobku scenicznym są m.in. role w "Traviacie" i "Rigoletcie" Verdiego, "Halce" Moniuszki, "Weselu Figara" Mozarta czy "Orfeuszu i Eurydyce" Glucka. Od 2010 roku Joanna Tylkowska jest pedagogiem w Akademii Sztuki w Szczecinie. W ubiegłym roku nominowana była do Bursztynowego Pierścienia za rolę Rozalindy w "Zemście Nietoperza" Straussa.

Paweł Wolski ukończył klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz kursy wokalne m.in. u Ryszarda Karczykowskie-go, Jadwigi Rappe czy Jewgienija Nesterenki. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, od 2008 roku jest solistą w Operze na Zamku. W swoim repertuarze posiada blisko 30 partii operowych i operetkowych, wykonuje także dzieła muzyki oratoryjno-kantatowej.

Michał Francuz naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku dziewięciu lat w PSM I stopnia w Szczecinie. Kontynuował ją w szczecińskim Państwowym Liceum Muzycznym oraz w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od wielu lat funkcjonuje w działalności koncertowej jako muzyk solowy oraz kameralista. Ma w dorobku kilka znaczących nagród z międzynarodowych konkursów. Występował z recitalami m.in. w Berlinie, Zurychu, Madrycie, Barcelonie, Lizbonie, Rzymie czy Paryżu.

Bilety na Koncert Walentynkowy kosztują 40 złotych i są do nabycia w kasie Zamku Książąt Pomorskich.

(kas)
Kurier Szczeciński
5 lutego 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia