Warsztaty na scenie BTD

Akcja "Bezpieczne wakacje 2017" w BTD

Aktorstwo, tworzenie scenografii - tego młodzi uczą się w teatrze. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym dzieci i młodzież biorą udział w letnich warsztatach teatralnych, organizowanych w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2017".

Każdy z nas marzył, kim zostanie, gdy dorośnie. Dla chłopców był to astronauta lub strażak, dla dziewczynek baletnica albo księżniczka. Młodzi koszalinianie, którzy uczestniczą w tegorocznym "Lecie w Teatrze" marzą zaś, by zostać aktorami oraz scenografami.

Jak co roku Bałtycki Teatr Dramatyczny wyszedł z propozycją warsztatów teatralnych i scenograficznych dla dzieci i młodzieży. Trwają one od poniedziałku. Prowadzącymi są aktor BTD, Jacek Zdrojewski oraz scenografka Beata Jesionek.

- Też byłem kiedyś na ich miejscu. Chcę, by wiedzieli, że można być śmielszym, powiedzieć coś na forum publicznym, wyrazić swoje myśli i to nie jest trudne. Młody człowiek po doświadczeniach teatralnych ma łatwiej w życiu. Dla mnie wielkim sukcesem będzie, gdy któreś z nich wyjdzie na scenę, przeskoczy samego siebie i zaistnieje - zaznacza Jacek Zdrojewski.

Jego grupa właśnie zaczęła przygotowywać "ABC dobrego wychowania" Ireny Gumowskiej. Wcześniej skupiali się na wzajemnym poznawaniu się poprzez teatralne etiudy.

Działają dwie grupy warsztatowe po 15 osób. Po dwóch godzinach prowadzący je zmieniają się tak, by każde dziecko skorzystało z oferty teatralnej i plastycznej. Większość pytanych dzieci woli teatr, ale dla Juliana Majewskiego to zajęcia plastyczne są ciekawsze. - Można się na nich odprężyć i uruchomić wyobraźnię. W tej chwili na warsztatach scenograficznych robimy różne zwierzęta z balonów oklejonych masą z papieru mache. Na finał wystawimy przedstawienie dla rodziców, w którym te zwierzęta będą występować, a później posłużą nam jako pamiątka - opowiada.

Konstancja Śliżewska
Głos Koszaliński
20 lipca 2017
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Wątki
Lato 2017
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...