Warsztaty rodzinne w Teatrze Miniatura

Teatr Miniatura w Gdańsku

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na drugie spotkanie dla dzieci i dorosłych z cyklu Emocje od Z do A. Cykl, stworzony na wzór niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego.

Drugie spotkanie z cyklu odbędzie się w oparciu o książkę "Inne życie" i poświęcone będzie zazdrości. Najpierw rodzice i dzieci obejrzą steatralizowane czytanie książki "Inne życie" Amandy Eriksson przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura: Edytę Janusz_Ehrlich i Wioletę Karpowicz. W dalszej części spotkania odbędą się równolegle warsztaty dla dzieci, które poprowadzą instruktorki z Akademii Rozwoju Rodziny Pozytywka oraz rozmowa dla rodziców, którą poprowadzi psycholog i psychoterapeutka Joanna Trzaska. Rodzice będą mogli podzielić się własnymi doświadczeniami przeżywania zazdrości przez ich dzieci oraz poradzić się specjalisty, jak rozmawiać z nimi o tej niepopularnej emocji, jak pomóc im ją rozumieć, a także jak nauczyć je radzić sobie z jej przeżywaniem.

W Teatrze Miniatura stanie również stoisko wydawnictwa Ene Due Rabe z wartościowymi książkami dla dzieci polskich niszowych wydawnictw.

Emocje od A do Z: Zazdrość

17 czerwca 2012, niedziela, godz. 11.30

Sala Kameralna Teatru Miniatura

Program:

Czytanie książki "Inne życie" Amandy Eriksson (aktorzy Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich, Wioleta Karpowicz)

Warsztaty dla dzieci "Zazdrość bez tajemnic" (Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka)

Spotkanie dla dorosłych "Jak pomóc dziecku w przeżywaniu zazdrości" (psycholog Joanna Trzaska)

Wstęp wolny!

***

Mała dziewczynka budzi się pewnego ranka cała zielona, zielona z zazdrości! Od jakiegoś czasu nie daje jej bowiem spokoju to, co dzieje się w życiu jej najlepszego kolegi - Mateusza. Mateusz ma wszystko - dom pełen ładnych mebli ze ślicznymi, różowymi ozdobami, mamę, która chodzi w butach na obcasach, no i czekolady - tyle, ile tylko zapragnie. Pewnego dnia dziewczynka zamienia się z chłopcem na domy. Jej życie staje się INNE

"Inne życie" to znakomicie, ze szwedzką lekkością i dużą dawką humoru, opowiedziana historia o uczuciu znanym każdemu - zazdrości.

Jest to pierwsza cześć trylogii napisana i zilustrowana przez Amandę Eriksson, znaną skandynawską ilustratorkę, jak również autorkę książkę dla dzieci.

(-)
Materiały Teatru
16 czerwca 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia