Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  
Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

Warsztaty teatralne dla dzieci

Teatr Syrena w Warszawie

Od 3 października Teatr Syrena zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci "Uczymy się teatru" i "Tworzymy teatr".

Warsztaty "Uczmy się teatru"

Warsztat pierwszy - 3 października 2015

"Po pierwsze teatr"

Pierwsze zajęcia są symbolicznym otwarciem furtki do świata teatru. Podczas tego warsztatu dzieci zwiedzają budynek Teatru Syrena. Ale nie tylko scenę czy kulisy. Zaglądają do różnych pracowni - tam gdzie powstają dekoracje, gdzie budowana jest scenografia, do garderoby, charakteryzatorni a nawet do biur i kasy. To niesamowita okazja by zobaczyć jak wiele w teatrze jest ukrytych zakamarków; że najczęściej widzimy tylko okno sceny, a teatr to cały tajemniczy labirynt! Podczas pierwszego spotkania rozpoczniemy cykl zajęć warsztatu mowy. Dzieci doskonalić będą swoje warunki głosowe i "łamać" języki na arcytrudnych ćwiczeniach dykcyjnych.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat drgui - 10 października 2015

"Kostium i postać"

Zajęcia rozpocznie lekcja multimedialna na temat kostiumu historycznego i współczesnego. Następnie dzieci rozpoczną warsztat kostiumografa, czyli zespołowe dobieranie kostiumu do postaci z dostępnych współczesnych ubrań. Aktorka często kojarzy się dzieciom z pięknie umalowaną i wystrojoną księżniczką albo szkaradną Babą Jagą. Aktor to przystojny Książę lub Król. Te zajęcia pokażą, jak trudną pracą jest przygotowanie i ubieranie kostiumu oraz teatralna charakteryzacja. Zajęcia odbędą się w pracowniach, a zakończą warsztatem "Żywe obrazy". Dzieci przebrane i odpowiednio ustawione odgrywać będą sceny z dzieł sztuki (obrazów lub rzeźby).

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat trzeci - 17 października 2015

"Syrena w teatrze"

W czasie warsztatu odbędzie się kolejny warsztat mowy, by doskonalić się w zawodzie aktora. Następnie specjalista od akustyki opowie, jak się tworzy oprawę muzyczną do spektaklu. W pracowni akustycznej dzieci podejmą próbę nagrania piosenki. Zajęcia wzbogaci lekcja multimedialna i rozszerzenie zagadnień związanych z takimi gatunkami jak musical, operetka, opera.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat czwarty - 24 paźdzernika 2015

"Kto tworzy teatr?"

Gdy zapytamy dziecko lub nawet osobę dorosłą: kto tworzy teatr, w odpowiedzi usłyszymy zapewne: aktor, aktorka, reżyser. To jednak nie jest do końca prawda. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się m.in. jakie osoby pracują nad przygotowaniem jednego przedstawienia; poznają zawody teatralne i pracowników Teatru Syrena. Dzięki tej wiedzy dzieci będą miały okazję poznać te wszystkie osoby podczas prawdziwej próby, którą mają możliwość wspólnie "podglądać". Na koniec lekcja teatralna - podstawy savoir vivre'u i doskonalenie warsztatu aktorskiego podczas kolejnego warsztatu mowy. Lekcje teatralną rozszerzymy o tematykę zawodów teatralnych, których już nie ma.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat piąty - 7 listopada 2015

"Przestrzenie teatru"

Na lekcji uczestnicy dowiedzą się co to takiego identyfikacja wizualna teatru, obejrzą najciekawsze plakaty Teatru Syrena i będą mieli okazję zaprojektować własny plakat do ulubionego przedstawienia (rodzice będą mogli je podziwiać na ostatnich zajęciach). Podczas zajęć o teatrze lalkowym dzieci wykonają własną lalkę. Dzięki pomocy scenografki, poznają tajniki budowy makiet teatralnych i scenografii. Na koniec zabawa w ustawianie scenografii w Sali prób przed przygotowaniem makiet, czyli rzeczywista praca scenografa, praca z wykorzystaniem małych elementów - rekwizytów.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat szósty - 14 listopada 2015

PRZESTRZENIE TEATRU

Dzieci zostaną podzielone na grupy, otrzymają mapy, instrukcje i wyruszą na podchody w poszukiwaniu skarbu. Ukryty on zostanie w gdzieś w Teatrze Syrena. Na koniec, w obecności rodziców, nastąpi podsumowanie cyklu warsztatów.

Grupa A i B: godz. 9:00 - 13:00

***

Warsztaty "Tworzymy teatr"

Warsztat pierwszy - 4 październia 2015

"Kurtyna w górę"

Pierwsze warsztaty wprowadzą nas w cały cykl, a zaczynamy od teatralnej narracji. Specjalny gość, opowie skąd biorą się bajki. Na tych zajęciach dzieci dowiedzą się jak szukać inspiracji do opowiadania bajek i wierszy, do tworzenia historii i odtwarzania ich na scenie. Gość zainspiruje dzieci do zaprezentowania na scenie ich własnych utworów. Dzieci będą mówiły swoje wiersze i opowiadania oraz będą brały udział w scenkach aktorskich. Podczas pierwszego spotkania rozpoczniemy cykl zajęć z warsztatu mowy. Dzieci będą doskonaliły swoje warunki głosowe i "łamały" języki na arcytrudnych ćwiczeniach i wierszykach dykcyjnych.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat drugi - 11 października 2015

"Teatr (pełen) tańca"

Jest to warsztat w całości dedykowany sztuce tańca i choreografii. Zaczniemy od historii tańca, przedstawienia różnych jego gatunków i form oraz praw, jakimi rządzi się ruch na scenie w teatrze. Dzieci będą miały okazję obejrzeć fragmenty najważniejszych przedstawień z zakresu baletu klasycznego, teatru tańca, tańca współczesnego, musicalowego i nie tylko. W drugiej części zajęć postaramy się tę wiedzę wykorzystać w praktyce! Wieloletnia tancerka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, poprowadzi zajęcia taneczne - od rozgrzewki po cały zbiorowy układ choreograficzny.

Ważne: ubierzcie się wygodnie, będziemy tańczyć ile sił w nogach!

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat trzeci - 18 października 2015

"Blaski i cienie teatru"

"Blaski i cienie..." to wyjątkowy warsztat dla wytrawnych i doświadczonych Uczestników. Poruszać będziemy bowiem zagadnienia dotyczące różnych form teatralnej wypowiedzi. Dowiemy się, czym jest performance, instalacja. Ogromną atrakcją będzie prezentacja teatru cieni. Dzieci same stworzą wycinankowe postaci i opowiedzą historię animując nimi. Pod okiem scenografki budować będą w grupach makietę scenograficzną, a następnie na scenie stworzą prawdziwy obrazu scenicznego. Udostępnimy kabiny: akustyczną i oświetleniową. Pod okiem oświetleniowców i dźwiękowców z Teatru Syrena dzieci poznają rangę światła i dźwięku w spektaklu. Niezwykłym wydarzeniem będzie możliwość sterowania z kabin specjalistycznym sprzętem i obserwowania efektów na scenie.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 12:00 - 16:00

***

Warsztat czwarty - 25 października 2015

"Teatr w teatrze"

Dzieci rozpoczną zajęcia od warsztatu mowy. Ta lekcja poświęcona będzie Julianowi Tuwimowi. Następnie scenografki i projektantki wnętrz wprowadzą dzieci w świat mini przestrzeni. Dzieci dowiedzą się, że projektując scenografię trzeba pamiętać o właściwych proporcjach człowieka i przedmiotów wokół niego, że czasami celowo tworzy się zbyt małe lub zbyt duże obiekty, wtedy, gdy aktor ma wyglądać jak Olbrzym lub Calineczka. Każdy uczestnik dostanie boks w skali 1:12, w którym stworzy scenografię do wybranego przedstawienia. Dzieci będą miały do dyspozycji meble, figurki aktorów i inne elementy scenografii. Zaprojektują i wykonają mini przestrzenie przy użyciu różnych materiałów (kolorowy papier, materiały, bibuły, kolorowe guziki, gałganki, brokaty itp.).

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat piąty - 8 listopada 2015

"W co się bawić w teatrze?"

Jak każde zajęcia, również te zaczną się od lekcji multimedialnej, na której prowadząca przedstawi niedramatyczne gatunki teatralne takie jak: parada, maska i jej zastosowanie. Następnie dzieci własnoręcznie wykonają przepięknie ozdobione maski, przebiorą się w kostiumy przyniesione z teatralnego magazynu. Na zakończenie w kostiumie i masce odbędą paradę karnawałową w rytm muzyki i podkreślającym ekspresję oświetleniu. W tej scenerii zostanie przeprowadzony na koniec warsztat mowy.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Warsztat szósty - 15 listopada 2015

"Życie to jest teatr"

Wielki finałem będzie zaprezentowanie na scenie spektaklu cieni. Dzieci po rozgrzewce, zaprezentują spektakl pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wcześniej w foyer Teatru Syrena rodzice podziwiać będą wystawę prac powstałych podczas warsztatów. Rodzice będą mieli również okazję obejrzeć na dużym ekranie pokaz zdjęć stanowiących swoisty reportaż z warsztatów.

Grupa A: godz. 9:00 - 13:00,

Grupa B: godz. 14:00 - 18:00

***

Rezerwacja telefoniczna i mailowa:

tel. 22 10 11 616

bilety@teatrsyrena.pl

(-)
Materiał Teatru
10 września 2015
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia