Weekendy z bajkami w Miniaturze

toyer teatru opanują postacie z bajek.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w dwa kolejne marcowe weekendy: 16 i 17 oraz 23 i 24 marca, na widzów Teatru Miniatura czeka niespodzianka. Foyer teatru opanują postacie z bajek.

Z najbardziej magicznego miejsca w teatrze - Rekwizytorni - wyfruną bohaterowie różnych opowieści, które kiedyś pojawiły się w repertuarze Miniatury. Będzie można z nimi porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z ulubioną postacią. Każdego dnia akcja zacznie się na godzinę przed spektaklem i potrwa do 45 minut po spektaklu.

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru".

"Dotknij teatru" to ogólnopolski projekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwość twórczego spotkania artystów teatru i widzów.

W dniach 18-28 marca widzowie 39 miejscowości w 16 województwach będą mogli wziąć udział w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem - Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku "Dotknij teatru" zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. W tym roku projekt zyskał prawdziwie ogólnopolski charakter - włączyły się do niego instytucje ze wszystkich szesnastu województw.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

Szczegółowy program: www.dotknij-teatru.pl

www.facebook.com/dotknijteatru

W repertuarze:

16 marca, godz. 12.00 "Tajemnica kina" (Duża Scena)

17 marca, godz. 15.00 "Afrykańska przygoda" (Sala Kameralna)

17 marca, godz. 17.00 " Tajemnica kina" (Duża Scena)

23 marca, godz. 12.00 "Baltic. Pies na krze" (Duża Scena)

24 marca, godz. 15.00 "Afrykańska przygoda" (Sala Kameralna)

24 marca, godz. 17.00 "Baltic. Pies na krze" (Duża Scena)

Więcej informacji: www.teatrminiatura.pl

(-)
Materiał Teatru
13 marca 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia