Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  

"Wesele" walczy w Krakowie

9. Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA

Inscenizacja "Wesela" Teatru Andersena została zakwalifikowana do konkursu dramatycznego "Boska Komedia". To jeden z najważniejszych konkursów dramatycznych w Polsce.

- To jeden z nielicznych tego typu spektakli w Polsce. Teatr lalek kojarzony jest zwykle ze sztuką przeznaczoną dla dzieci, tutaj mamy teatr lalek dla dorosłych - mówi Małgorzata Langier z Teatru Andersena o premierze z grudnia 2015 roku.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia" organizowany jest od 2008 r. i obecnie stanowi jedno z ważniejszych wydarzeń na mapie teatralnej Polski. Zaczyna się 7 grudnia i trwa dziesięć dni. "Wesele" Roszkowskiego [na zdjęciu] pokazane zostanie 15 grudnia. To pierwszy teatr lalkowy, który znalazł się w tym konkursie. Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 23 spektakli reżyserowanych przez polskich i zagranicznych twórców Na krakowskim konkursie sztuka z lubelskiego teatru zostanie wystawiona dwukrotnie. Jak informuje teatr, na oba spektakle zostały wyprzedane już bilety.

Ale to nie pierwszy duży konkurs, do którego zakwalifikowało się "Wesele". Sztuka bierze także udział w Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa". W inscenizację "Wesela" Teatru Andersena zaangażowany jest niemal cały skład aktorski teatru. W tekst Wyspiańskiego wprowadzono niewiele zmian. Aktorzy grają z przyczepionymi do pleców lalkami, które przypominają poniekąd rozpadające się truchła. Jak twierdzą autorzy spektaklu, lalki odgrywają tutaj rolę alter ego każdego z bohaterów.

Reżyserem jest Jakub Roszkowski związany z Teatrem Wybrzeże, za scenografię odpowiada Maciej Chojnacki, natomiast autorem muzyki jest Michał Siwak. Grają m.in.: Mirella Rogoza-Biel (Maryna), Gabriela Jaskuła (Zosia), Urszula Pietrzak (Rachela), Wioletta Tomica (Panna Młoda), Daniel Arbaczewski (Dziennikarz), Konrad Biel (Czepiec), Bogusław Beniu Byrski (Pan Młody).

DD
29 listopada 2016
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia