Wrzesień w Teatrze Dzieci Zagłębia

premiery i inne wydarzenia

Wrzesień w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie upłynie pod znakiem nowej premiery oraz innych, atrakcyjnych wydarzeń.

Pierwszy spektakl po wakacjach w TDZ

W sobotę 1 września Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie zaprasza na pierwszy spektakl po wakacjach, inaugurujący nowy sezon artystyczny! Wszystkie dzieci i ich rodziców spragnionych teatru zapraszamy na „Jasia i Małgosię” w reżyserii i adaptacji Roberta Dorosławskiego. Spektakl rozpocznie się o godzinie 16.00. Bilety w cenie 16 zł /os. do nabycia w kasie Teatru. Autor i jednocześnie reżyser spektaklu opowiada historię w zupełnie inny sposób niż ją znamy. W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych, bajkowe drzewa i przebiegłego Kocura. Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. „Jas i Małgosia” to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy!

Parada na rozpoczęcie sezonu

Już 6 września (w czwartek) aktorzy Teatru przebrani w postaci z bajek, na czele z dyrektorem i w towarzystwie lalek kolorową paradą zainicjują rozpoczęcie nowego sezonu. Głośnej i wesołej parady wypatrujcie w godzinach przedpołudniowych. Wesoły orszak przejdzie ulicami Będzina, zawita do okolicznych szkół i przedszkoli. Celem tego radosnego, spontanicznego happeningu jest oczywiście promocja Teatru i nadchodzących wydarzeń.

Premiera dla młodzieży

Także we wrześniu zaprosimy młodzież powyżej 16. roku życia i dorosłych na pierwszą premierę w tym sezonie - spektakl „W brzuchu wilka” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza. Autorem sztuki, na podstawie której powstaje spektakl jest Robert Jarosz, dramatopisarz, autor m.in. „W beczce chowanego”, „Wnyka”, „Szczurzysyna”. Za tekst „W brzuchu wilka” zdobył nagrodę główną w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym co roku przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2011 roku.

Metropolitarna Noc Teatrów

W nocy z 22 na 23 września na Górnym Śląsku odbędzie się kolejna edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów, która będzie mieć miejsce. Mimo że Będzin znajduje się poza granicami metropolii, to po raz kolejny ochoczo włączył się we współorganizację tego przedsięwzięcia. Planujemy moc wrażeń w tę niezapomnianą, teatralną noc. Startujemy już o godzinie 15.00, a zabawa trwać będzie do późnych godzin wieczornych. Zapraszamy równie gorąco młodych jak i dorosłych widzów. Czeka wiele atrakcji: spektakle, rozmowy z aktorami i realizatorami spektakli, warsztaty z technik animacji lalek i konkurs na najlepszy kostium dla dzieci, losowanie nagród niespodzianek a także Luperkalia, czyli filmy i pogadanki o zwyczajach… wilków!

mao
Materiał Teatru
1 września 2012
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia