Wynurzyć się z życia tu i teraz

"Majaki" - Kormorany - Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu

8 maja zespół zagra utwory z nowej płyty "Majaki".

Po wydanych w różnych konfiguracjach personalnych płytach live "Teraz" i "Miasto" oraz z muzyką teatralną ("La musica teatrale" i " La musica teatrale 2") przyszła pora na pierwszy studyjny album Kormoranów. "Majaki" Kormoranów powstały jako koncert do grania i słuchania w ciemnościach, nastawiony na obcowanie z samym sobą, oswajanie iluzji i rozpoznawanie zasłony, która spowija codzienne doświadczanie.

"Majaki" zostały nagrane w składzie: Jacek "Tuńczyk" Fedorowicz, Artur "Gaja" Krawczyk i Piotr "Blusmen" Jankowski w K-Stacji we Wrocławiu - miejscu prób zespołów Kormorany i Karbido. Zgrania dokonał inny Kormoran, Paweł Czepułkowski, a masteringu dokonał Tomasz Sikora z Hermetycznego Garażu.

Zapraszamy już 8 maja na Scenę Ciśnień. Koncert Kormoranów "Majaki" o godzinie 19:00 Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Teatru przy ul. Piłsudskiego 67 we Wrocławiu lub online na www.teatr-capitol.pl

Kormorany: "Majaki"
premiera płyty
8 maja 2014, godz. 19
Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu

"Majaki"

Płyta składa się z 7 utworów; rozpoczyna ją agresywny, apokaliptyczny utwór "Na koniec", który zwiastuje właściwy początek albumu. Muzyka "po końcu" to zbudowane przy użyciu pozornie prostych środków kompozycje tworzące sugestywne halucynacje, które pozwalają nam się wynurzyć z życia tu i teraz.

Wydawca: Stowarzyszenie Kulturalno- Artystyczne Rita Baum

Kormorany - uznawani przez wielu za legendę polskiej awangardy, autorzy niesamowitych plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, od ponad 25 lat intrygują słuchaczy nie tylko stylem i formą swoich występów, ale także bezkompromisowym podejściem do własnej sztuki jako szczerego i głębokiego strumienia wrażeń, zdolnych wyrywać człowieka z codziennej rutyny i schematów mentalnych.

Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na projektach koncertowych, tworząc starannie przygotowane, jednak otwarte na improwizację kompozycje. Eksplorując zarówno bogactwo zmysłowych bodźców jak i nieograniczone przestrzenie fantazji o deprywacji sensorycznej, Kormorany przeprowadzają przez swoiste seanse muzyczne, w trakcie których właściwe dzieło wydarza się w każdym słuchaczu z osobna.

Na koncertach zespół występuje jako kwartet z Krzysztofem "Konikiem" Koniecznym.

(-)
Materiał Teatru
16 kwietnia 2014
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...