Wystartował festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego.

Na start: "Zemsta Nietoperza" - Artur Barciś - Teatr Muzyczny w Lublinie

Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń promujących muzykę operową i operetkową. - Cieszę się, że operetka jest w dobrej formie - mówi dyrektor artystyczny festiwalu.

 

To święto podbiło serca publiczności - mieszkańców miasta i gości, dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu oraz oprawie muzycznej oraz scenograficznej.

Tegoroczna edycja festiwalu obejmuje występ najsłynniejszych solistów polskiej sceny operowej. Jej gwiazdą będzie maestra Małgorzata Walewska, która występowała na największych scenach teatrów operowych na świecie, zachwycając publiczność swoim oryginalnym mezzosopranem. W muzycznej uczcie nie zabraknie także takich znakomitości jak Małgorzata Długosz, Justyna Reczeniedi, Joanna Szynkowska vel Sęk, Ewelina Szybilska, Anna Barska, czy Paulina Janczaruk.

Perełka operetkowa

Festiwal wzbogacają m.in. występy artystów z Teatru Muzycznego w Lublinie. Podczas inauguracji festiwali 3 września, zaprezentowali "Zemste Nietoperza" w reżyserii Artura Barcisia

- To prawdziwa perełka jeśli chodzi o sztukę operetkową. W znakomitym wykonaniu. Przyjechało 130 artystów z ekipą techniczna. Wejściówki rozeszły się w ciągu jednej godziny. Cieszę się, że operetka jest w dobrej formie, dzięki teatrowi muzycznemu w Lublinie bo niestety w innych teatrach operetka jest traktowana po macoszemu, a tu jest realizowana na najwyższym poziomie - mówi Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Publiczność jest niesamowita

Kamila Lendzion, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie nie ukrywa, że zawsze wizyty w Białej Podlaskiej są ważne. To już drugi raz gdy teatr przyjechał do Białej Podlaskiej.
- Nasz teatr albo otwiera, albo zamyka festiwal. Odbieramy to jako ogromne zaufanie do naszej instytucji, że akurat nasz teatr jest tak wyróżniony. W tym roku wyjątkowy spektakl. Przepiękna muzyka, zabawny spektakl. Tylko chłonąć te muzykę i spektakl - opowiada.
Dodaje, ze teatr uwielbia przyjeżdżać do Białej Podlaskiej.

- Widać, że publiczność jest tego spragniona. Widzimy, że też jesteśmy tutaj bardzo mile widziani, publiczność jest niesamowita, reaguje ogromnymi brawami. Jest nam przyjemnie tutaj występować i z pewnością będziemy tutaj wracać - dodaje.

Festiwal potrwa do 11 września. Ale nie tylko w Białej Podlaskiej. Będą również wydarzenia towarzyszące, m.in. Katowicach.

McM
Biała się dzieje
5 września 2022
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Portrety
Artur Barciś
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...