Za inność płaci osamotnieniem

"Piesek, który był niebieski" - reż. Dariusz Wiktorowicz - Teatr Dzieci Zagłębia

"Piesek, który był niebieski" to historia zwierzaka odmieńca.

Grane na żywym planie przedstawienie adresowane jest do najmłodszych dzieci, od lat trzech. Wykorzystano atrakcyjne i komunikatywne środki kreacji plastycznej, przede wszystkim maskę i kostium.

Tytułowy bohater jest w swoim świecie odmieńcem. Kury na jego widok wyrywają sobie z rozpaczy pióra, kaczki zrywają się do szalonego lotu, a krowy strajkują i nie chcą dawać mleka. Nawet rodzeństwo ignoruje Niebieskiego w zabawach i dokucza na każdym psim kroku.

Nasz bohater już wie, że za inność płaci osamotnieniem. W końcu wyrusza w świat, poszukując miejsca, gdzie nie odrzuca się nikogo z powodu koloru sierści. W czasie wędrówki zaprzyjaźnia się z czarnym kotem, spotyka zwariowanego projektanta domów i wbrew swej woli zostaje członkiem bandy sprytnych buldogów. Poznaje świat i uczy się odróżniać dobro od zła, bronić własnego zdania i przełamywać słabości.

U kresu przygód, dobroduszny Wilk Morski pożeglował z Niebieskim Pieskiem na wyspę, gdzie błękitne sny potrafią stać się jawą.

(-)
Czas dzieci
10 września 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia