Zakupowe przygody Misia Rymcimci

"Tymoteusz i Psiuńcio" - reż. Witold Hejnowicz - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

W Teatrze Dzieci Zagłębia trwają przygotowania do nowego spektaklu pt. "Tymoteusz i Psiuńcio" adresowanego dla dzieci w wieku 0,6 do 5 lat. Premiera 10 maja. To już trzeci tytuł Baby Sceny.

Spektakl (zdjęcie z próby) opowiada o przygodach małego i rezolutnego Misia Tymoteusza Rymcimci, który zostaje wyprawiony po zakupy. W trakcie wykonywania tego zadania przytrafi mu się wiele przygód, ale najważniejszą z nich będzie nawiązanie przyjaźni z psem. Czy Miś Tymoteusz może zaprzyjaźnić się Psiuńciem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w nowym spektaklu TDZ.

Jedna z najpopularniejszych polskich sztuka dla dzieci autorstwa Jana Wilkowskiego zaprezentowana zostanie w interesującym wymiarze scenograficznym - tłem przygód Misia Tymoteusza będą klocki o kształtach figur geometrycznych. Przestrzeń ta nie będzie jednak statyczna - jej przeobrażeń na oczach dzieci będą dokonywać aktorzy, którzy zapoznają także młodych widzów z nazwami i właściwościami figur.

Tym razem Teatr Dzieci Zagłębia wyprodukował spektakl, który jest częścią akcji "BEZPIECZNY PIES" prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Rottweilerom ROTT.PL. Akcja, której partnerem jest między innymi Wojewódzka Komenda Policji w Katowicach ma na celu uświadamianie młodych ludzi i nie tylko jak postępować z psami w domu a także poza nim. Nasz spektakl pełni w całej akcji bardzo ważną rolę, ponieważ dzieci poprzez udział w nim od najmłodszych lat uczą się jak podchodzić do psów, sprawy ich bezdomności oraz wielu aspektów bezpieczeństwa z tym związanych. Po każdym przedstawieniu odbywać się będzie krótkie spotkanie z wolontariuszem Stowarzyszenia, który opowie dzieciom o podstawowych zasadach postępowania z psami.

Spektakl sfinansowano z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Teatru
8 maja 2013
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia