Zaśpiewałam to, co czułam

30. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Laureatką Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki 30.PPA została wrocławianka Justyna Wasilewska, studentka IV roku PWSFiT w Łodzi. Na co dzień występuje w tamtejszym Teatrze im. Jaracza, ma na koncie role w etiudach fabularnych i widowiskach telewizyjnych.

Rafał Zieliński: - Niewiele znalazłem informacji o Twoim śpiewaniu. 

Justyna Wasilewska: - To był dopiero mój trzeci start w jakimkolwiek konkursie i pierwszy sukces. Tym bardziej ważny, że zdarzyło się to na festiwalu, na którym się wychowałam. Znajomi wiedzą, jak cieszyła mnie sama możliwość pojawienia się tutaj. Nagrodą za pracę było już to, że stanęłam na tej legendarnej dla mnie scenie.

Dużo konkursowiczów postawiło na repertuar lekki, kabaretowy. Ty wybrałaś piosenki poważne.

- To nie jest typowa dla mnie konwencja, poruszam się w lżejszych klimatach. Wybrałam "Część, której masz już dość" Toma Waitsa i kompilację "Nocy komety" i "Obcego astronoma" Budki Suflera, bo akurat one pasowały do obecnych chwil mojego życia. 

Zwycięzcy z ostatnich lat giną w tłumie. Co zrobisz, żeby z Tobą było inaczej?

- Na pewno nie zrezygnuję z teatru i filmu, mam też kilka planów, w realizacji niektórych na pewno pomoże to zwycięstwo. Może jednym z nich będzie własny recital, ale teraz nie jestem w stanie o tym myśleć. Jeszcze nie ochłonęłam.

Rafał Zieliński
Gazeta Wyborcza Wrocław
30 marca 2009
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia