Zgłoszenia do „Albertiany"

23. Ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs artystyczny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną - „Albertiana"

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" i Fundacja im. Brata Alberta organizują kolejną, 23. już, edycję „Albertiany" – ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu artystycznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Udział w nim mogą wziąć zarówno zespoły teatralne, jak i soliści. Finał festiwalu odbędzie się 27 marca 2023 r., podczas gali na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko" i Fundacja im. Brata Alberta organizują kolejną, 23. już, edycję „Albertiany" – ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu artystycznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Udział w nim mogą wziąć zarówno zespoły teatralne, jak i soliści. Finał festiwalu odbędzie się 27 marca 2023 r., podczas gali na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Na zgłoszenia do „Albertiany" czekamy do 19 grudnia 2022 r.

– Chciałam, żeby ten festiwal był w pełni profesjonalny – wspomina Anna Dymna, która jest pomysłodawczynią „Albertiany". – Tak go sobie wymyśliłam i zorganizowałam, korzystając z pomocy wielu wspaniałych ludzi. Przede wszystkim zależało mi na tym, żeby osoby z niepełnosprawnością intelektualną wciągnąć do naszego świata, a nie, jak to zazwyczaj bywa, urządzać dla nich imprezę gdzieś na uboczu i przy pustej niemal widowni. Pamiętam jak zaproszono mnie kiedyś na jeden z takich festiwali. Miałam tam czytać wiersze. Na wielkim stadionie była tylko garstka ludzi, wkoło puste miejsca. Kiedy wchodziłam na scenę, minęłam się z terapeutką, która płakała. Tłumaczyła mi: „Przez cały rok przygotowywaliśmy naszą inscenizację, a teraz nikt na nią nie patrzył".

„Albertiana" to nie tylko prezentacja i promocja dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnością intelektualną z całej Polski. To przede wszystkim udowadnianie, że ten rodzaj niepełnosprawności nie jest przeszkodą, by dostarczać publiczności wzruszeń, radości, a także refleksji. I że na podstawowym, najbardziej ludzkim, poziomie wszyscy jesteśmy tacy sami.

Szczegółowe informacje: www.mimowszystko.org
Uprzejmie prosimy o włączenie się w promocję wydarzenia.
Z poważaniem
Ewa Dziadyk
kierownik Zespołu PR i Marketingu
Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko"
tel.: 500 091 604
e-mail: ewadziadyk@mimowszystko.org

Ewa Dziadyk
Materiał organizatora
26 listopada 2022
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia