Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  
Notice: Undefined index: banner3 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 79  

Zupa na festiwalu

"Daily Soup" - reż. Małgorzata Bogajewska - Rzeszowskie Spotkania Teatralne

Zespół Teatru Narodowego w Warszawie zaprezentował w piątkowy wieczór, na deskach rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej, przedstawienie "Daily Soup". Jest to kolejny spektakl 49. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych

W obsadzie znalazły się gwiazdy polskiego filmu: Danuta Szaflarska i Janusz Gajos, którym partnerowały Halina Skoczyńska i Anna Grycewicz. Sztuka pokazuje codzienność trzypokoleniowej rodziny, której dzień wypełniają sprzeczki, rozmowy o jedzeniu i telenowele.

W ramach tegorocznej imprezy, która potrwa do 27 listopada, zaplanowano łącznie cztery przedstawienia, z których każdy jest prezentowany przez dwa wieczory (w piątki i soboty, z wyjątkiem pierwszej sztuki, która była pokazana w sobotę i niedzielę).

Imprezę w pierwszą sobotę listopada zainaugurował Teatr Polski z Bielska-Białej, który bawił widzów sztuką "Szwejk". W kolejny weekend pokazano "Karierę Nikodema Dyzmy", na który rzeszowską publiczność zaprosił zespół kieleckiego Teatru im. Stefana Żeromskiego.

Publiczność będzie miała okazję oklaskiwać jeszcze aktorów ze stołecznego teatru Polonia. Przygotowana przez nich sztuka "Dowód" zakończy tegoroczne Spotkania. Wystąpią w niej Maria i Andrzej Seweryn oraz Joanna Trzepiecińska.

49. Rzeszowskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszyć będzie widowisko "Taneczny świat Chopina" w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza z Krakowa. Spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielę, już po zakończeniu Spotkań.

Rzeszowskie Spotkania Teatralne po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1961 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w południowo-wschodniej Polsce i jedna z najstarszych imprez teatralnych w skali kraju.

(-)
PAP
22 listopada 2010
Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92 Notice: Undefined index: id in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/modules/default/views/scripts/article/details.phtml on line 92

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...