Druhny

autor:
gatunek:
komedia
liczba postaci:
6
opis:
Tytuł oryginalny: "Five women wearing the same dress" Autorem "Druhen" jest Alan Ball, najlepiej znany jako autor scenariusza filmu "American Beauty", za który dostał Oscara i Złoty Glob. Alan Ball pisze też scenariusze seriali, np: "Czysta krew" i "Sześć stóp pod ziemią". Pięć druhen podczas wesela ukrywa się w pokoju siostry panny młodej. Zabawny, sympatyczny tekst. Błyskotliwe, dowcipne i złośliwe dialogi. Pięć ról dla młodych kobiet, jedna dla młodego mężczyzny. Jedno miejsce akcji.
fragment tekstu:
FRANCES: (spod łóżka) To tylko ja. (Frances gramoli się spod łóżka, ukrywa rękę z bransoletką za plecami. Słodko) Cześć.
MEREDITH: Frances, co ty do cholery wyprawiasz?
FRANCES: No wiesz, na dole jest mało ludzi i nie ma nikogo, kogo dobrze znam, no poza Mamą i Tatą, i Wujkiem Reecem, i Ciocią Kitty, no to... Chyba po prostu szukałam jakiejś przyjaznej twarzy. (śmieje się nerwowo)
MEREDITH: Pod moim łóżkiem?
FRACES: Nie, ja... no, kiedy usłyszałam, że wchodzisz, przeraziłam się, zdałam sobie sprawę, że w ogóle nie powinno mnie tu być. Próbowałam się przed tobą schować. Mam nadzieję, że mi wybaczysz.
MEREDITH: (wpatruje się w nią) Taa, jasne. (wyciąga spod łóżka plastikową skrzynkę i zaczyna w niej grzebać)
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia