Interaktywne spektakle dla młodych detektywów

Wrzesień w Teatrze Kameralnym to początek kolejnego sezonu artystycznego, a tym samym miesiąc organizacji pierwszych po wakacyjnej przerwie wydarzeń skierowanych do widzów w różnym wieku.

Już 26 września o 10:30 odbędzie się interaktywny spektakl inaugurujący nowy cykl – „Detektyw w muzeum". Teatr, we współpracy z bydgoskimi placówkami muzealnymi, zaprosi dzieci do zwiedzania z zagadką w tle. Uczestnicy co miesiąc będą gościli w innym muzeum, poznając nie tylko ekspozycję, ale również rozwiązując kryminalną intrygę, za każdym razem inną. Za scenariusze poszczególnych intryg odpowiedzialny jest Grzegorz Kasdepke. Wykreowana przez niego postać Detektywa Pozytywki będzie się pojawiała na muzealnych korytarzach, wspierając młodych detektywów, wskazując ślady, dzieląc się posiadanym doświadczeniem.

Na pierwsze interaktywne zwiedzanie Teatr Kameralny zaprasza do Muzeum Mydła i Historii Brudu (ul. Długa 13-17). Dzieci będą miały możliwość wcielenia się w detektywów-amatorów. Będą tropić, węszyć i szukać poszlak. Cykliczne zwiedzanie ma być okazją do nauki uważności i dedukcji, poznania bydgoskich muzeów oraz – oczywiście – zabawy poprzez teatr i z teatrem.

Wydarzenie skierowanie jest do dzieci w wieku 5-10 lat. By wziąć w nim udział, należy wykupić bilet w kasie Muzeum. Jego koszt to 25 zł. Rezerwacji można dokonywać pod numerem (52) 515 70 15. Liczba miejsc jest ograniczona! W imieniu Teatru Kameralnego zapraszamy do udziału w tym i w kolejnych spektaklach w ramach cyklu „Detektyw w muzeum".Anna Mochalska
Materiał nadesłany
23 września 2020