Konferencja

Już jutro Akademia Teatralna wypełni się gośćmi z całej Europy (i nie tylko), którzy będą uczestniczyć w konferencji „Transformacja. Jak zmieniamy szkoły teatralne?". Wydarzenie potrwa od 22 do 24 marca 2023.

Podczas kilku intensywnych dni rozmawiać będziemy o tym, w jaki sposób szkolnictwo wyższe odpowiada na potrzeby zmieniającego się społeczeństwa i jak szkoły europejskie korespondują ze współczesnym, popandemicznym światem, w odniesieniu m.in. do #MeToo, Black Lives Matter, bezpieczeństwa procesu twórczego, prekarności czy inkluzji. Przyjrzymy się rolom, do których jesteśmy przypisani. Porozmawiamy o dynamice władzy. I o pieniądzach.

I o sensie.

Wszystko to w obecności reprezentantów najważniejszych szkół teatralnych w Polsce (z którymi porozmawia Piotr Jacoń), w Europie (m.in. Centralna Szkoła Mowy i Dramatu w Londynie, Konserwatorium Sztuk Dramatycznych w Paryżu), USA (Uniwersytet Nowego Meksyku), warszawskich teatrów (m.in. Teatr Powszechny, Komuna Warszawa), osób aktywnie zaangażowanych w proces zmian w środowisku filmowym i teatralnym (m.in. Agnieszka Jakimiak, Katarzyna Szustow, Kaja Wesołek), a przede wszystkim ludzi, którzy tworzą to środowisko: artystek, robotników sztuki, osób studiujących na kierunkach artystycznych.

Artystyczny komentarz do tematów poruszanych podczas konferencji zapewnią spektakle w reżyserii m.in. Katarzyny Warnke, Justyny Wielgus, Marii Czok i Łukasza Twarkowskiego.

Po raz pierwszy gościć będziemy kilkudziesięciu reprezentantów Europejskiej Sieci Szkół Teatralnych E:UTSA, zrzeszającej najważniejsze uczelnie teatralne w Europie.

Przygotowaliśmy także dwa międzynarodowe cykle warsztatów, poświęcone procesowi pracy w kulturze oraz improwizacji teatralnej i możliwościom, jakie daje ona na scenie i poza nią.

Na większość wydarzeń WSTĘP WOLNY.

Panele konferencyjne tłumaczone będą na język polski i angielski oraz streamowane na platformie YouTube w obu wersjach językowych..

Do aktywnego udziału zapraszamy wszystkich Państwa, którym los kultury nie jest obojętny.

Bądźcie z nami!

LINK DO STRONY KONFERENCJI: http://transformacja.at.edu.pl/
LINK DO KANAŁU YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/CollegiumNobilium/videos(-) (-)
Materiał organizatora
21 marca 2023