Kto mieszka w garażu?

„Garażowe historie" to nowy projekt Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie! specjalizującej się w sztuce lalkarskiej oraz działaniach w nietypowy sposób promujących kulturę.

Gustaw jest kudłaty, pomarańczowy i wesoły. Interesuje się kulturą i uwielbia o niej rozmawiać. I jest bohaterem serialu! „Garażowe historie" to seria siedmiu krótkich filmów kierowanych do dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. W każdym z odcinków w dowcipny i przystępny dla dzieci sposób zostaną omówione wybrane dziedziny kultury: teatr, literatura, filozofia, muzyka, taniec, malarstwo, fotografia. Widzowie poznają też współczesne i klasyczne dzieła polskiej literatury dziecięcej.

„Tym razem korzystamy z lalek typu muppet, bo mają niesamowite możliwości i świetnie wypadają przed kamerą. Potrafią być też bardzo zabawne. Brakuje dziś takich programów dla dzieciaków jak „Ulica Sezamkowa", którą się inspirujemy" – jak powiedziała Anna Zadęcka, prezes Fundacji.

Filmy są sukcesywnie udostępniane na kanale YouTube, stronie internetowej, portalu Facebook i stronie www Fundacji ależ – Gustawie!

Bezpośrednie linki do filmów na You Tube:
Literatura : https://www.youtube.com/watch?v=YZhZJ_zPOoA
Filozofia: https://www.youtube.com/watch?v=ZXDlQp_9sFU
Kolejne odcinki będą sukcesywnie dodawane na platformie You Tube, fb Fundacji https://www.facebook.com/alezGustawie i stronie www http://alezgustawie.pl/gustaw/

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".Anna Zadęcka - Zięba
Materiał Fundacji
8 października 2020