Mamo! Tato! Włącz Teatr!

Z wielką radością informujemy, że projekt Teatru Miejskiego w Gliwicach zatytułowany "Mamo! Tato! Włącz Teatr!" otrzymał dofinansowanie w wysokości 75 tyś. zł w ramach programu „Kultura w sieci", organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło kilka tysięcy wniosków z całego kraju. W finale komisja konkursowa przyznała 1182 dotacje. Warto zaznaczyć, że nasz teatralny projekt uzyskał bardzo wysoką notę punktacyjną, gdyż znalazł się na 31 pozycji wśród wszystkich przedsięwzięć, które otrzymały ministerialne dofinansowanie.

Projekt "Mamo! Tato! Włącz Teatr!" dotyczy przygotowania profesjonalnych transmisji online, oraz publikacji w sieci, nagrań pełnowymiarowych spektakli dla młodych widzów z repertuaru Teatru Miejskiego w Gliwicach. To spektakle zarówno już grane i cieszące się dużym powodzeniem, jak też tytuły, które były w trakcie produkcji, a których premiery zostały odwołane i przesunięte z powodu ogłoszonej epidemii ("Alicja w krainie dziwów", "Przygody Tomka Sawyera", "Pod Kolor").

Zmuszeni do blisko półrocznej przerwy w repertuarze pragniemy zapewnić naszym widzom stały, nieodpłatny, dostęp do naszych spektakli, zapewniając jak najwyższy poziom artystyczny nagrań. Projekt jest kontynuacją naszej strategii rozwoju widowni i edukacji teatralnej, w której wzmocnienie elektronicznych kanałów komunikacji daje nową możliwość zbudowania stałej relacji z widzami – powiedział dyrektor Teatru, Grzegorz Krawczyk.

„Mamy świadomość, że nasi młodzi widzowie jeszcze przez pewien czas będą mieli bardzo utrudniony dostęp do gliwickiej sceny. Jednocześnie zbliżające się wakacje nie dla wszystkich potoczą się zgodnie z planem i wiele dzieciaków po prostu zostanie w domu. Stąd nasza propozycja internetowa." – mówi Daniel Arbaczewski, koordynator projektu. „Może dzięki naszym spektaklom będą miały możliwość odbycia wielu niezapomnianych podróży w świat wyobraźni i dobrych emocji."

Projekt jest realizowany od maja do końca października 2020.(-) (-)
Materiał nadesłany
19 maja 2020