Nadlatują Tukany Ulicy

Od paru lat PPA przygotowuje dla widzów coś zaskakującego

Taką maskotką – gadżetem poprzednich edycji Przeglądu był udział Dody w Koncercie Finałowym z tekstami Witkacego (wywołał zresztą spore zamieszanie i konsternację wśród wiernych fanów piosenki aktorskiej w tradycyjnym wydaniu, choć występ Dody w kreacji z lat 20. niewiele miał wspólnego z jej zwykłym wizerunkiem) czy plenerowy występ pierwszego polskiego Chóru Narzekań w wykonaniu Mieszkańców Wrocławia pod pomnikiem Chrobrego.
W tym roku również planujemy podobną niespodziankę. Chcielibyśmy, by stały się nią występy grajków ulicznych z całej Polski.

Od dziś do piątku wrocławianie mogą oglądać i słuchać na żywo uczestników konkursu Tukan Ulicy. Potencjalnych zdobywców Tukana Ulicy jest dziewięcioro, wśród nich grupy muzyczne, duety i soliści - będą grać w Przejściu Świdnickim, na Świdnickiej i w Rynku. Nie sposób ich przeoczyć!

Ci, którzy do Wrocławia się nie wybierają, mogą oglądać krótkie prezentacje artystów w portalu www.gazeta.pl/wroclaw już od czwartku. Warto tam zajrzeć i wziąć udział w głosowaniu na Tukana Ulicy - ten konkurs rozstrzygamy głosami publiczności. Na autora najciekawszego uzasadnienia czeka voucher na dwuosobową wycieczkę zagraniczną z Exim Tours.

Wręczenie nagrody - statuetki Tukana i tysiąca złotych - na Koncercie Finałowym o godz. 20 w piątek 26 marca.Joanna Kiszkis
Materiały Organizatora
25 marca 2010