Pierwsza część antybaśni

W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze przygotowania do zakończenia sezonu idą pełną parą. Już 30 czerwca o godz. 18 ceremonia "Leonów", rozdanie nagród sezonowych, zakończenie plebiscytów widzów, czytelników Gazety Lubuskiej, pokaz najnowszego spektaklu LT oraz premiera filmu dokumentalnego o zielonogórskiej scenie.

Zespół aktorski nie ma jednak czasu na śledzenie przygotowań do wydarzenia. W teatrze trwają zaawansowane próby dwóch produkcji Lubuskiego.

"Jan i Małgorzata" to wspólny projekt Natalii Korczakowskiej (reżyseria), Magdy Fertacz i Michała Pabiana (dramaturdzy) i Anny Met (scenografia, kostiumy). Twórcy zdecydowali się zbudować historię rodu wykluczonych na kanwie baśni braci Grimm "Jaś i Małgosia". Tytułowe postaci (w tych rolach Hanna Klepacka i Dawid Rafalski) są młodymi dorosłymi, którzy nie zajmują się karierą, poszukiwaniem pracy, budowaniem rodziny, ale trafiają do 'domu wykluczonych', poczekalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ( w roli Pani MOPS Marta Frąckowiak). Przybywają tam, by wraz ze swoim ojcem, wątpiącym profesorem, upadłym arystokratą (Elżbieta Lisowska-Kopeć) próbować pomóc swojej matce (Tatiana Kołodziejska). Trafiają jednak na świat ludzi - baumanowskich strat ubocznych.

W dniu rozdania "Leonów" twórcy zapraszają na przedpremierowy pokaz pierwszej części antybaśni!

Jednocześnie Lubuski nie zapomina o dzieciach. W teatrze trwają próby do inscenizacji "Wiedźm" Roalda Dahla. Reżyseruje Anna Karasińska, scenografię i kostiumy projektuje Anna Maria Karczmarska.

Widzowie zaproszeni zostaną także na premierę dokumentu o zielonogórskiej scenie. Reżyserem dwunastominutowego filmu jest Alex Casianov.

Na całą gorącą niedzielę (ceremonia Leonów, pokaz "Jana i Małgorzaty, premiera filmu) Lubuski Teatr przygotował wejściówki w cenie 8 złotych! Pula może szybko się wyczerpać, dlatego zachęcamy do kontaktu z Impresariatem i Kasą Biletową!

Zakończcie sezon z nami!(-)
Materiał Teatru
22 czerwca 2013
Spektakle
Jan i Małgorzata