Pierwszy pokaz spektaklu

W tym roku w programie biorą udział 34 ośrodki. W najbliższy weekend finał warsztatów odbędzie się w aż ośmiu miejscach. Na początek - w Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowany zostanie spektakl "Magia Czasu", przygotowany przez uczestników warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi NOVA z Łośna

W ciągu dwóch tygodni dzieci i młodzież wraz z instruktorami zastanawiali się, jak w dzisiejszym świecie kultury konsumpcyjnej poszukiwać, zatrzymywać i przechowywać cenny Czas. 

14 lipca premiery czekają teatromanów z czterech kolejnych miejscowości.

W Łodzi - spektakl "Co w trawie piszczy", powstały jako efekt zajęć z pogranicza teatru, performance, teorii i praktyki awangardy muzycznej, eksperymentu przestrzennego i multimedialnego, które odbywały się w pięknej przestrzeni - zabytkowej Willi Grohmana w Łodzi.

W szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga animatorzy zdecydowali przenieść na scenę "Tymoteusza wśród ptaków" Jana Wilkowskiego. Uczestnicy turnusu zostali zaproszeni do próby zmierzenia się ze swoimi negatywnymi uczuciami, do ich zrozumienia, nazwania, demonstrowania w sposób akceptowany przez otoczenie.

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki tematem warsztatów uczynił zagadnienie tolerancji. Działania teatralne mają służyć zrozumieniu, że "inność" czyni nas wyjątkowymi i niepowtarzalnymi. W opolskim projekcie udział biorą również uzdolnione artystycznie dzieci niewidome i słabowidzące.

W Teatrze Baj Pomorski przygotowują spektakl "Marzyciele mogą wszystko". Podczas warsztatów uczestnicy dzielili się swoimi marzeniami, które złożyły się na przedstawienie.

15 lipca w Nowym Dworze Gdańskim będzie można zobaczyć przygotowaną przez młodzież adaptację znakomitego tekstu Maliny Prześlugi "Bleee", który podejmuje temat poszukiwania własnej tożsamości i sensu istnienia. Przedstawienie wzbogaci symboliczna instalacja stworzona przez uczestników warsztatów oraz happening przedpremierowy.

16 lipca odbędą się premiery w dwóch kolejnych miejscowościach. W Bukownicy zostanie zaprezentowane przedstawienie "Podróż do przyszłości" inspirowana działalnością i filozofią Janusza Korczaka. Dziesięcioro prowadzących przez dwa tygodnie uczyło dzieci odpowiedzialności, samodzielności, tolerancji, partnerstwa i empatii, a warsztaty zakończy spektakl-happening. Podhalan zapraszamy do Poroninia na "Wariacje antyczne".

W najbliższym czasie ruszają także kolejne turnusy.15 lipca warsztaty artystyczne rozpoczynają się w Bydgoszczy, 16 - w Knurowie, Piekarach, Krakowie, Wałbrzychu, Gdyni. Ruszy także drugi turnus toruński.

Więcej informacji o projekcie na:

 www.latowteatrze.pl(-)
Materiały Organizatora
14 lipca 2012