Próby do pierwszej premiery

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie trwają właśnie próby do pierwszej premiery sezonu. Aktorzy, by wczuć się w role, są gotowi na wszystko!

Obsada "Heddy Gabler" - przedstawienia, którego premiera odbędzie się 20 września i otworzy jubileuszowy sezon dedykowany Wandzie Siemaszkowej, odwiedziła profesjonalną strzelnicę, gdzie poznała tajniki broni palnej - tak bliskiej bohaterom Ibsenowskiego dramatu.

Aktorzy wraz z reżyserem Szymonem Kaczmarkiem i dramaturgiem Żelisławem Żelisławskim pod bacznym okiem instruktora uczyli się podstaw strzelania, celowania oraz fachowego trzymania broni.

Historia Heddy Gabler-Tesman, przeniesiona we współczesne realia, poraża swoją aktualnością.

Mistrzowski dramat sprzed stu lat demaskuje dzisiejszych rówieśników Heddy - tych 20- i 30-latków, dla których status materialny jest głównym celem, a tak zwany brak problemów nie chroni przed chęcią i pożądaniem radykalnych rozwiązań.

Henryk Ibsen, patrząc głęboko pod powierzchnię zjawisk, sprawił, że jego dramaty nie straciły do dziś zdolności "kąsania", a życie wewnętrzne jego bohaterów wciąż stanowi pasjonującą zagadkę.(-)
Materiał Teatru
9 września 2014
Spektakle
Hedda Gabler