Studium zazdrości, miłości i nienawiści

„Sonata kreutzerowska" na Scenie Kameralnej Teatru Rampa to intrygująca tragikomedia na podstawie opowieści Lwa Tołstoja. To pełne ironii studium zazdrości i niebezpiecznej bliskości miłości i nienawiści.

Główny bohater zwierza się nam z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa, które nie daje mu satysfakcji. Chcąc wynagrodzić żonie trudy codzienności, zgadza się na jej wspólne muzykowanie z zawodowym skrzypkiem. Zwieńczeniem spotkań jest pełne dwuznaczności wykonanie „Sonaty kreutzerowskiej" Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Czy chodzi tu jednak tylko o muzykę?... Zobacz sam! Premiera już 13 marca o 19.30

Nieskrywane zadowolenie, a nawet fascynacja żony wywołuje w mężu gwałtowny wybuch zazdrości i jest zapowiedzią nieuchronnej katastrofy. Autor „Anny Kareniny" stawia odwieczne pytania o szanse na idealny związek mężczyzny i kobiety, ukazując jednocześnie absurdy zazdrości.

Ciekawe dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają Widzom tołstojowskie dylematy, zaś urokliwa scenografia i piękne kostiumy podkreślają kontrastową oprawę dla burzliwych sytuacji scenicznych.

 (-) (-)
Materiał Teatru
7 marca 2014