Sukces Agnieszki Skrzypczak

Agnieszka Skrzypczak zdobyła Nagrodę Główną dla najlepszej aktorki za rolę w monodramie "Marzenie Nataszy" na zakończonym właśnie VII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Współczesnej Dramaturgii "Kolyada-Plays".

Przypomnijmy - 23 czerwca, na Małej Scenie Teatru Lalek w Jekaterynburgu, Agnieszka Skrzypczak wykonała monodram "Marzenie Nataszy" Jarosławy Pulnowicz w reżyserii Nikołaja Kolady. W festiwalu wzięły udział spektakle wystawiane na podstawie sztuk uralskich dramaturgów, w tym także samego Mistrza Kolady. Podczas tegorocznej edycji rosyjscy widzowie zobaczyli aż 24 spektakle w wykonaniu teatrów z Rosji, Kazachstanu, Kurdystanu czy Mołdawii. Teatr im. S. Jaracza w Łodzi był jedynym polskim teatrem zaproszonym do udziału w festiwalu.

"Kolyada-Plays" to festiwal znany na całym świecie nie tylko ze znakomitego poziomu artystycznego, ale też z prawdziwej gościnności i niepowtarzalnej atmosfery. "Kolada" to już subkultura - ze swoją literaturą, teatrem, kinem, muzyką i estetyką ubioru, ze swoim językiem, stylem komunikacji i spojrzeniem na świat. A festiwal to epicentrum, coroczna kropka nad "i"!

Współorganizatorem wyjazdu Teatru Jaracza na festiwal "Kolyada-Plays" było Województwo Łódzkie.Anna Zgoda
Materiał Teatru
28 czerwca 2013
Spektakle
Marzenie Nataszy
Portrety
Nikołaj Kolada