Teatr Jaracza w rozjazdach

"MARZENIE NATASZY" (na zdjęciu) zostało zaproszone na XVIII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia w Tarnowie. Ten ważny i poruszający tekst jest aktualny zwłaszcza w obliczu wyzutych z moralności i zasad czasów, w których dominuje kult ciała i pieniądza oraz wszechobecny hedonizm. Dwa monodramy Jarosławy Pulinowicz - w reżyserii wybitnego rosyjskiego dramaturga Nikołaja Kolady - złożyły się na jeden znakomity spektakl. Wart uwagi i w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej za tę rolę Agnieszki Skrzypczak.

Łódzki Teatr został także zaproszony na XIV Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona", którego organizatorem jest Teatr Nowy z Zabrza. Zespół Teatru Jaracza wystąpi z przedstawieniem w reżyserii Jacka Orłowskiego "BOŻE MÓJ!" Anat Gov - jednej z najwybitniejszych autorek izraelskich, która wzrusza, skłania do refleksji i prowokuje do śmiechu. To pierwsza realizacja tej sztuki w Polsce, przygotowana przez zespół Teatru im. S. Jaracza.

Kolejne zaproszenie Teatr otrzymał z Radomia na XI Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Jedna z najciekawszych polskich reżyserek Agata Duda-Gracz zaprezentuje spektakl "IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA <http://www.teatr-jaracza.lodz.pl/iwona.html> ". Gorzki humor Gombrowicza, wysmakowana warstwa wizualna, muzyka na żywo w wykonaniu Mai Kleszcz i Wojciecha Krzaka oraz znakomita obsada to niewątpliwie atuty sztuki.

Teatrowi przypadł również zaszczyt uczestnictwa w tegorocznej edycji warszawskiego Festiwalu Kolada FEST, na którym wystawi w Teatrze Studio "MARZENIE NATASZY".(-) (-)
Materiał Teatru
23 września 2014
Spektakle
Marzenie Nataszy