Zabawna rewia sensacyjna

"Ścigając zło" - to tytuł najnowszego spektaklu, którego tematem jest kilkanaście piosenek z serii filmów o Jamsie Bondzie. Premierę przedstawienia zaplanowano na 27 stycznia

Źródłem inspiracji dla realizatorów przedstawienia stała się historia głównego bohatera serii filmów o Jamesie Bondzie. - Nie jest to jednak spektakl o Bondzie, a raczej przedstawienie inspirowane wszelkimi rodzajami sensacji i wszystkim co się wiąże z kinem akcji - mówił w czwartek podczas próby prasowej dyrektor Teatru Muzycznego Capitol i jednocześnie reżyser spektaklu Konrad Imiela.

Reżyser podkreślił, że tematem każdej z piosenek, które znalazły się w przedstawieniu, jest świat sensacji, którego uosobieniem jest James Bond. - Usłyszmy zatem piosenki o strachu, uwielbieniu idola, męskiej elegancji, czy utwory inspirowane gadżetami agenta - mówił Imiela.

Aktorzy wrocławskiego Capitolu zaśpiewają utwory po polsku i angielsku. Twórcy spektaklu zdecydowali się na napisanie polskich wersji tekstów. Nie są to tłumaczenia, lecz teksty inspirowane oryginałem. - Nowe polskie teksty, których autorem jest Rafał Dziwisz, powstały, ponieważ oryginalne z filmów o Bondzie traktują w przeważającej mierze o nim samym - mówił Imiela.

W oryginalnych wersjach angielskojęzycznych będzie można usłyszeń m.in. takie przeboje jak "GoldenEye" czy "Diamonds Are Forever".

Realizatorzy spektaklu określają "Ścigając zło" jako rewię sensacyjną i podkreślają, że przedstawienie ma przede wszystkim bawić widzów. - Nie wadzimy się z Panem Bogiem, nie dotykamy istoty człowieczeństwa, tylko robimy wszystko, żeby zabawić i rozerwać publiczność. Dlatego też zdecydowałem się określić to przedstawienie jako rewia sensacyjna - tłumaczył Imiela.(-)
PAP
22 stycznia 2011
Spektakle
Ścigając zło