Fenomen opery

autor:
Przemysław Krzywoszyński, Jan Woleński
opis:
Tytuł "Fenomen opery" wskazuje nie tylko na to, że opera jest zjawiskiem, ale również sugeruje treści wartościujące. Autorzy są wielbicielami sztuki operowej i zgadzają się z opinią, że jeśli muzyka jest dobra, fabuła interesująca, śpiewacy wybitni, ich gra poprawna, a scenografia ciekawa, to spektakl operowy jest wyjątkowym widowiskiem artystycznym. Adaptując w swej analizie koncepcję dzieła literackiego stworzoną przez Romana Ingardena, autorzy pokazują, że opera jest dziełem wielowarstwowym, a jej strukturalna złożoność, np. potrzeba połączenia pięknego śpiewu z tekstem przedstawiającym fabułę, stawia szczególne wymagania kompozytorom i wykonawcom. Główna teza jest taka, że śpiew jest dominujący i jemu podporządkowane są inne elementy czy warstwy dzieła. Książka traktuje także o historii opery, a w szczególności o jej związku z wydarzeniami politycznymi i społecznymi, jak również o narodowych stylach sztuki operowej.

"Fenomen opery" - o czym jest książka?
Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Fenomen opery, od Jan Woleński, Przemysław Krzywoszyński. Fenomen opery spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Jan Woleński, Przemysław Krzywoszyński. Nie będziesz żałował! Fenomen opery i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!
Książka Fenomen opery pochodzi z wydawnictwa Universitas. Autorami książki są Jan Woleński, Przemysław Krzywoszyński. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, muzyka.
miejsce wydania:
Kraków
rok wydania:
2022
wydawca:
Wydawnictwo Universitas
cena:
30.00 PLN
liczba stron:
284
isbn:
978-83-242-6603-6
okładka:
miękka
dodatkowe informacje:
Wymiary: 150 x 235 mm
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia