Rodzinne pamiątki. Osobliwy przewodnik dla kolekcjonerów

autor:
Hubner-Wojciechowska Joanna
opis:
Jest to książka o rzeczach, które przetrwały na przekór historycznym zawieruchom, o przedmiotach bezpowrotnie utraconych, ale których legenda jest żywa, a także o tych, które trwają nikomu niepotrzebne, i o ludziach, którzy odeszli, zostawiając swoje historie zapisane w urzędowych aktach, listach, dziennikach i notatkach.
O pamięci z trudem odzyskiwanej i o zdjęciach kryjących ogromny ładunek emocji. Zachowane przedmioty stały się dla autorki pretekstem do opowiedzenia historii ich właścicieli, jej przodków. Te mikro-historie, wpisane w szerszy kontekst, stanowią część wielkiej historii, o której też jest w książce mowa.
Wśród opisywanych przedmiotów są naprawdę cenne oraz inne, o znikomej wartości materialnej, ale za to dużej emocjonalnej. Są również rodzinne pamiątki-symbole.
Uwaga i czas poświęcony przez autorkę na odtworzenie ich historii wydobyły je ze „zwyczajności” trwania, nadały im rangę i podkreśliły długo niedocenianą wartość.
miejsce wydania:
Warszawa
rok wydania:
2021
wydawca:
Wydawnictwo ARKADY
cena:
60,00 zł
liczba stron:
232
isbn:
39586544
okładka:
twarda
dodatkowe informacje:
Format: 180 x 300 x 10 mm
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia