Alex Christofi

Brytyjski autor i redaktor książek.
Urodził się w Dorset jako syn Brytyjczyka i Cypryjczyka, a dorastał w Bournemouth. Uczył się w Bournemouth School, gdzie jego ojciec był nauczycielem.
Ukończył anglistykę w Lady Margaret Hall w Oksfordzie.
Zanim opublikował swoją pierwszą powieść, Christofi przez ponad pięć lat pracował jako agent literacki. W 2015 roku opublikował swoją debiutancką powieść „Glass”. Opowiada historię Guntera Glassa, 22-letniego, na wpół niemieckiego zmywacza okien. Za „Glass” zdobył nagrodę Betty Trask 2016. W 2017 roku opublikował swoją drugą powieść, „Let Us Be True”, o parze urodzonej w Niemczech, zakochującej się w powojennej Francji. Biografia „Dostojewski Portret intymny” ukazała się w2021 roku.

W 2015 roku, Christofi został mianowany redaktorem ds. literatury faktu w Oneworld , wcześniej pracował dla Conville i Walsh. W lutym 2020 r. ogłoszono, że opuści Oneworld, aby dołączyć do zespołu non-fiction Transworld Publishers jako dyrektor redakcyjny w kwietniu tego roku.

„Morderca książki” kontrowersje wirusowe
Na początku 2020 roku Christofi zamieścił na Twitterze zdjęcie kilku książek przeciętych na pół, mówiąc, że przecina „długie książki na pół, aby były bardziej przenośne”. Tweet następnie stał się popularny, stając się tematem kilku wiadomości i wywołał dużą liczbę rozmów na Twitterze. Później napisał artykuł wstępny dla The Guardian zatytułowany "Jestem 'mordercą książek’, ale rozrywam je z miłości".
Obecnie mieszka w Londynie.

Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...