Bruce H. Lipton

Amerykański biolog rozwojowy
Bruce H. Lipton (ur. w 1944 roku w Mount Kisco) jest amerykańskim biologiem rozwojowym znanych ze swoich nietypowych poglądów w dziedzinie epigenetyki.

W 1966 roku Bruce H. Lipton ukończył studia licencjackie z biologii na CW Post Campus na Long Island University, a pięć lat później obronił pracę doktorską z zakresu biologii rozwojowej na University of Virginia. W latach 1973-1982 wykładał anatomię na University of Wisconsin School of Medicine.
To właśnie wtedy porzucił swoje do tej pory ateistyczne poglądy i stwierdził, że wszystko, co obserwuje w swojej pracy- w tym sposób funkcjonowania komórek- musi świadczyć o istnieniu Boga.
Od tamtej pory Bruce H. Lipton zajmuje się badaniem podświadomości i wpływu wierzeń na ludzką biologię.
W swojej najbardziej znanej pracy, książce "Biologia przekonań", przedstawia kontrowersyjną teorię jakoby to nie genetyka i DNA, ale myśli i wierzenia kontrolowały nasze życie biologiczne. Za swoje niekonwencjonalne poglądy i badania jest marginalizowany w świecie nauki, a nawet nazywany "wariatem". Warto jednak zapoznać się z jego pracami i poznać zupełnie nowe spojrzenie na biologię, jakie w nich prezentuje.
W 2009 roku Bruce H. Lipton otrzymał Nagrodę Pokojową Goi, przyznawaną corocznie osobom lub organizacjom mającym szczególny wkład w propagowanie utrzymania pokoju i harmonii na świecie.

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia