Łukasz Goliński

Bas-baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. Floriana Skulskiego (2006). Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach mistrzowskich u Rolanda Panerai, Katii Ricciarelli i Salvatore Fisichelli. W repertuarze artysty znajdują się m.in. następujące partie: Król Roger – partia tytułowa (Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Swedish National Opera, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie); Selim, Turek we Włoszech (TWON); Matthieu Wissmann / Innkeeper, Ognisty anioł (Festival d'Aix-en-Provence).

W maju 2020 debiutuje w Cyganerii (Marcello) w Royal Opera House. Wystąpi także w Carmen (Escamilio) w Opera Australia. W Królu Rogerze (National Theatre Prague) i w Madame Butterfly (Sharpless) w Operze Narodowej w Warszawie. W nadchodzących sezonach będzie go można usłyszeć na festiwalu w Salzburgu, w Berliner Staatsoper, Operze w Hamburgu, Operze we Frankfurcie oraz Swedish National Opera.

Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia