Notice: Undefined index: banner1 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 65  
Notice: Undefined index: banner2 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 72  

Yvette Popławska

Poetka, eseistka, prozaiczka, reportażystka, dziennikarka, fotografik, animatorka kultury.
Urodziła się 4 października 1960 we Wrocławiu)
Od 1991 na stałe mieszka w Belgii. Pracowała m.in. w Teatrze Kalambur, Pałacyk, MAK. Współzałożycielka Fundacji Johna Lennona „Imagine” (1989) we Wrocławiu.
Założycielka i prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów, Autorów, Dziennikarzy i Prawników Virtualia ART (2013)[1]. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Autorów Polskich – oddział warszawski II, Association Polonaise des Auteurs, Journalistes et Traducteurs en Europe – A.P.A.J.T.E (oddział w Paryżu), Związku Polaków w Belgii, Związku Polskich Kombatantów 1 Dywizji Pancernej Gen. Maczka w Belgii, Organizacji Polonijnej na rzecz Rozwoju i Promocji Kultury Polskiej z siedzibą w Belgii. Zorganizowała I Światowe Unisono Poetycko-Literackie w Belgii 2014 „Litera Tosfera”.
Debiutowała wierszem „Dziecku mojemu” w 1986. Wiersze i artykuły publikowała w czasopismach literackich, radiu i TV w Polsce i na świecie. Była inicjatorem „Antologii Poetów Wybranych” (wyd. I – 2012, II – 2013).

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia