Trailery - Przemilczeniareżyser:
Joanna Marcinkowska
teatr:
Wydawnictwo Ridero
opis:
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym elementem jest miasto i przestrzeń. To miejsce w którym można przebywać ale niekoniecznie żyć.

Ciekawie ten klimat oddaje wiersz o znamiennym i jakże prostym tytule "Plaża" w którym autorka pisze "jest mi niedobrze /od płyt chodnikowych /i kilku stuleci /wyczerpuje mnie /nadmiar świateł /i informacji...". Jest to przestrzeń przytłaczająca.

Co ciekawe nie tylko tu i teraz ale odwołująca się także do wielu stuleci wstecz. Czyżby tylko naturalne środowisko było ratunkiem od tej nieznośnej sytuacji?

Miasto w wierszach Marcinkowskiej męczy, mimo że prawdopodobnie jest miejscem zamieszkiwania i głównego przebywania bohaterów którzy pojawiają się na kolejnych stronach tego tomu.
Notice: Undefined index: banner4 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 121 Notice: Undefined index: banner5 in /var/zpanel/hostdata/zadmin/public_html/kreatywna-fabryka_pl/public/nowa_grafika/Application/layouts/scripts/layout.phtml on line 124

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...