Honorata Mierzejewska-Mikosza

Reżyserka i aktorka teatru lalek.
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku kierunku aktorskiego i reżyserii oraz Uniwersytetu Warszawskiego – Wiedza o książkach dla dzieci i młodzieży.
Jedna z założycielek Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Poddańczy. Interesuje się teatrem inicjacyjnym. Jako jedna z pierwszych tworzyła w Polsce spektakle dla najnajmłodszych („W szufladzie", „Od ucha do ucha", „Pokolorowanki", „Żółtoniebieski").
Reżyserowała m.in. w Babkovym Divadle na Rázcestí w Bańskiej Bystrzycy, Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu, Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, Teatrze Pinokio w Łodzi, Teatrze Baj w Warszawie i innych teatrach lalek w Polsce. Organizator i opiekun merytoryczny wydarzeń społeczno-kulturalnych w Katowicach „Miasto bez ogródek".
Aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek w Olsztynie.
Od 2019 roku zatrudniona w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Filia w Białymstoku – wykładowca na kierunku reżyserii.
W roku 2019 dostała nagrodę „Zasłużona dla Kultury Polskiej" przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zajmuje się szeroko rozumianą edukacją teatralną. Autorka kilkunastu sztuk teatralnych.

Książka tygodnia

Białość
Wydawnictwo ArtRage
Jon Fosse

Trailer tygodnia