Laura Linnenbaum

Niemiecka reżyserka teatralna.
Urodziła się w 1986 roku.
Studiowała reżyserię na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych we Frankfurcie, między innymi u Christofa Loya , Benedikta von Petera , Ulricha Beckera i Juliana Kleina. W czasie studiów pracowała dla Niemieckiego Teatru Narodowego w Weimarze , Teatru Thalia w Hamburgu oraz Festiwalu Zamkowego w Heidelbergu.
Reżyseruje jako wolny strzelec od sezonu 2011. Jednocześnie była stypendystką i asystentką reżysera w Schauspiel Frankfurt. Wystawiła tam sztuki takie jak „Schlafes Bruder” (Körber Studio) czy „Eine Teufeliade”, z którymi została zaproszona na Heskie Dni Teatru w 2013 roku. Wyreżyserowała m. in. „MS Pocahontas” Gerhild Steinbuch i „Vom Fischer und his Frau” Simona Paula Schneidera we Frankfurcie. Z „Norway Today”, które powstało w Bavarian Theatre Schloss Maßbach, wystąpiła gościnnie na Bawarskich Dniach Teatru w 2014 roku.
Realizowała spektakle w Staatsschauspiel Dresden, Theater Bonn, Staatstheater Kassel, Thomas Bernhard Institute Salzburg, Saarländisches Staatstheater Saarbrücken, Theater Osnabrück, DT Göttingen oraz w innych miejscach i teatrach.
W sezonie 2016/17 jako dyrektor artystyczny kuratorowała i reżyserowała spotkanie teatralne „Nieodkryci sąsiedzi”, które odbyło się w Chemnitz z okazji piątej rocznicy ujawnienia tzw. Narodowo-Socjalistycznego Podziemia (NSU) w Chemnitz. W ramach Theatertreffen miała również premierę „Beate Uwe Uwe Selfie Klick” Gerhild Steinbuch, która została zaproszona na Heidelberg Play Market w 2017 roku.
Wraz z drezdeńską premierą „Homohalala” Ibrahima Amira wielokrotnie występowała gościnnie na Heidelberg Play Market w 2018 roku , a także na Dniach Teatru w Mülheim .
Realizacje: (wybór)
2011: „Brat Sleep” na podstawie Roberta Schneidera , Körber Studio Junge w Hamburgu.
2016: „Beate Uwe Uwe Selfie Click” autorstwa Gerhild Steinbuch, Theatre Chemnitz.
2017: „Homohalal” Ibrahima Amira, Staatsschauspiel Dresden.
2017: „Andora” Maxa Frischa , Theatre Münster.
2018: „Rozbity dzban” Heinricha von Kleista , Düsseldorfer Schauspielhaus.
2019: „Spoils of War” autorstwa Martina Behnke i Burhana Qurbaniego, Berliner Ensemble.
2019: „Time out of joint” autorstwa Philipa K. Dicka , teatr w Hanowerze.
Nagrody i wyróżnienia:
- Nominowana za swoją produkcję „Silent Noise – Projekt über Sylvia Plath ” w kategorii „Młody artysta” przez czasopismo branżowe Theatre Today.
- „Beate Uwe Uwe Selfie Klick” otrzymał Nagrodę Jury Młodzieżowego na Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych WILDWECHSEL TJG Dresden w 2017 roku.
- 2017 spotkanie teatralne „Nieodkryci sąsiedzi” otrzymało Pokojową Nagrodę Chemnitz.

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...