Michał Dobrzyński

Kompozytor
Urodził się 24 listopada 1980 w Szczecinie.
Ukończył z wyróżnieniem studia kompozytorskie w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Marka Jasińskiego i prof. Zbigniewa Bargielskiego; w 2017 roku obronił tytuł doktora na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jego utwory znajdują się w repertuarze wybitnych solistów i dyrygentów, takich jak: Bartłomiej Nizioł, Mariusz Patyra, Edward Zienkowski, Urszula Kryger, Jan Jakub Monowid, Anna Radziejewska, Bartłomiej Duś, Adam Kośmieja, Jerzy Salwarowski, Przemysław Fiugajski, Anna Duczmal-Mróz, Marek Moś, José Maria Florêncio oraz renomowanych zespołów w Polsce (Orkiestra Amadeus, AUKSO, Kwadrofonik, Warszawska Opera Kameralna, Opera Bałtycka, polskie filharmonie) i za granicą (USA, Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Czechy, Ukraina, Estonia, Chiny).

Utwory kompozytora wykonywane były także w ramach pierwszej edycji 4-letniego programu Muzyka Naszych Czasów realizowanego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto jest laureatem konkursów kompozytorskich i wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...