Rafał Matusz

Reżyser, dramaturg, marketing manager.
Urodził się we Wrocławiu w 1973.
Student Krystiana Lupy i Jerzego Jarockiego.
Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu PWST Kraków. Asystent Jerzego Jarockiego- “Pułapka” T. Różewicza i „Platonow” Michaiła Czechowa, obie realizacje w Teatrze Polskim we Wrocławiu Asystent Mikołaja Grabowskiego przy realizacjach teatru telewizji w Krakowie.
Absolwent podyplomowych studiów w zakresie zarządzania kulturą- Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie. Prezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno- Kulturalnych “Europeum”. Podczas pobytu w Sztokholmie zrealizował kilka wywiadów z ludźmi kultury i sztuki pracującymi w „pomoście polsko-szwedzkim” dla miesięcznika „Sukces” i „Śląsk”.
Przygotował kilkadziesiąt spektakli w wielu teatrach w Polsce, napisał 4 sztuki teatralne, z czego 2 zostały zrealizowane w zawodowych teatrach. Pracował m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Białymstoku, Gorzowie Wlkp. Ostatnio przygotował „Chromą księgę kolorów” na podstawie książki Dereka Jarmana w Teatrze Capitol we Wrocławiu.
Współpracuje z zarządem koncernu Saint- Gobain, dla którego przygotował specjalnie indywidualnie dedykowane spektakle- szkolenia dla kadry zarządzającej.
Jako szkoleniowiec współpracował z firmami „Dla Spania” i „Sypialnia Plus”, gdzie prowadził szkolenia z technik sprzedażowych.
Współautor powieści „Wołając do Hille”, wydanej w 2018 roku w wydawnictwie Novae Res. W 2018 roku w Teatrze w Białymstoku przygotował czytanie performatywne „Obławy białostockiej” Adama Białousa, współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Książka tygodnia

Twórcza zdrada w teatrze. Z problemów inscenizacji prozy literackiej
Wydawnictwo Naukowe UKSW
Katarzyna Gołos-Dąbrowska

Trailer tygodnia