Spektakl

tytuł:
Dziady I, II, III, IV
teatr:
Teatr Polski we Wrocławiu
utwór:
Dziady I, II, III, IV
dramaturg:
reżyseria:
scenografia:
światło i odbicia:
pozostali realizatorzy:
muzyka:
Maja Kleszcz i Wojciech Krzak (Części I, II, III I IV oraz Wiersz Upiór)
Jan Duszyński (Scena Balu W Dziadów Części III)
Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Dziadów Części III Ustęp i Objaśnienia)
choreografia: Romana Agnel (Sceny balu - Dziady Części III)
pianistka i korepetytorka: Justyna Skoczek (Dziady Część III); kierowniczka muzyczna: Justyna Skoczek (Dziady Części III Ustęp I) Objaśnienia)
asystenci reżysera: Nina Karniej, Maciej Rabski (Dziadów część III), Jarosław Wójtowicz (Dziadów część III), Katarzyna Dudzic-Grabińska (Dziadów części III Ustęp i Objaśnienia)
asystent scenografa: Jakub Syrkowski (Dziadów części III Ustęp i Objaśnienia)
asystentka choreografa: Ewelina Adamska-Porczyk (Dziadów część II)
projekty lalek: Robert Rumas (części II i IV)
wykonanie lalek: Rafał Budnik (części II i IV)
konsultacje z animacji lalek: Agata Kucińska (części II i IV)
konsultacje językowe: Anna Szoc (Dziadów część III)
konsultacje wokalne: Michał Kowalik (Dziadów część III), Magdalena Śniadecka-Skrzypek (Dziadów część III)
konsultacje z gry na flecie: Romuald Szałek (Dziadów część III)
koordynator projektu: Jacek Cimicki
inspicjent: Ewa Wilk
sufler: Magdalena Kabata
realizacja światła: Dariusz Bartołd, Wojciech Bratos, Paweł Olszewski
realizacja projekcji: Dariusz Bartołd, Kazimierz Blacharski
realizacja dźwięku: Tomasz Zaborski (części I, II, III i IV Oraz Wiersz Upiór), Maciej Kabata (części I, II, III i IV wraz wiersz Upiór), Marcin Niebojewski (części I, II i IV oraz wiersz Upiór), Wojciech Bielach (Dziadów część III), Piotr Gmerek (Dziadów części III Ustęp i Objaśnienia)
obsada:
Dziady. Widowisko – Część I:
Dziewica - Anna Ilczuk
Waleryja - Janka Woźnicka
Gustaw - Bartosz Porczyk
Guślarz - Mariusz Kiljan
Chór - Monika Bolly, Marian Czerski, Jakub Giel, Anna Ilczuk, Rafał Kronenberger, Cezary Łukaszewicz, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Michał Mrozek, Edwin Petrykat, Janka Woźnicka, Wojciech Ziemiański, Marta Zięba
Chór Młodzieńców - Jakub Giel, Michał Mrozek
Chór Młodzieży - Jakub Giel, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Michał Mrozek
Dziecię - Kacper Kuryś/Mikołaj Szmeichel (Agencja Castingowa Studio ABM)
Starzec - Bogusław Danielewski
Myśliwy Czarny - Adam Szczyszczaj
Upiór - Jakub Giel, Cezary Łukaszewicz, Dagmara Mrowiec-Matuszak
Wstęp Do Dziadów Części II - Anna Ilczuk

Dziadów Część II:
Głos - Sean Palmer (gościnnie)
Chór:
Monika Bolly, Marian Czerski, Jakub Giel, Anna Ilczuk, Rafał Kronenberger, Cezary Łukaszewicz, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Michał Mrozek, Janka Woźnicka, Wojciech Ziemiański, Marta Zięba
Guślarz - Mariusz Kiljan
Starzec - Bogusław Danielewski, Wojciech Ziemiański
Józio - Eryk Skonieczny/Michał Stawiski (Agencja Castingowa Studio ABM)
Rózia - Julia Leszkiewicz/Aleksandra Ochman (Agencja Castingowa Studio ABM)
Widmo Pana - Edwin Petrykat
Chór Ptaków Nocnych - Jakub Giel, Dagmara Mrowiec-Matuszak
Kruk - Rafał Kronenberger
Sowa - Marta Zięba
Dziewczyna - Sylwia Boroń
Widmo - Adam Szczyszczaj
Animatorzy lalek:
Anna Makowska-Kowalczyk (gościnnie)/Anna Zych (gościnnie) i Jakub Kowalczyk (gościnnie)/Wojciech Stagenalski (gościnnie)

Dziadów Część III:
Przemowa: Małgorzata Gorol, Anna Ilczuk
Prolog:
Więzień Bartosz Porczyk
Anioł Stróż Marta Zięba
Duchy Z Lewej Monika Bolly, Adam Cywka, Marian Czerski, Marcin Pempuś
Duchy Z Prawej Sylwia Boroń, Tomasz Kocuj, Tomasz Lulek, Edwin Petrykat
Duch Anna Ilczuk
Akt I
Scena I:
Jakub - Marcin Pempuś
Adolf - Cezary Łukaszewicz
Żegota - Igor Kujawski
Konrad - Bartosz Porczyk
Ks. Lwowicz - Michał Mrozek
Jan Sobolewski - Adam Szczyszczaj
Frejend - Michał Chorosiński
Tomasz - Jakub Giel
Feliks Kółakowski - Andrzej Kłak
Suzin - Paweł Majchrowski (PWST)
Jacek - Piotr Jędrasik (PWST)
Józef - Tomasz Kocuj
Jankowski - Michał Opaliński
Kapral - Wojciech Ziemiański
Scena II
Improwizacja:
Konrad - Bartosz Porczyk
Duchy z Lewej - Marian Czerski, Marcin Pempuś
Duchy z Prawej - Sylwia Boroń, Tomasz Lulek
Scena III:
Konrad; Duch - Bartosz Porczyk
Ks. Piotr - Mariusz Kiljan
Więzień - Cezary Łukaszewicz
Kapral - Wojciech Ziemiański
Chór Aniołów - Kacper Kuryś (Agencja Castingowa Studio ABM), Julia Leszkiewicz (Agencja Castingowa Studio ABM), Paulina Panas (Agencja Castingowa Studio ABM), Michał Stawiski (Agencja Castingowa Studio ABM), Mikołaj Szmeichel (Agencja Castingowa Studio ABM), Anna Tomaszewska (Agencja Castingowa Studio ABM)
Archanioł Pierwszy - Marta Zięba
Archanioł Drugi - Edwin Petrykat
Anioły - Sylwia Boroń, Tomasz Kocuj, Tomasz Lulek
Scena IV
Dom Wiejski Pode Lwowem:
Ewa - Janka Woźnicka
Marcelina - Małgorzata Gorol
Anioły - Sylwia Boroń, Tomasz Kocuj, Tomasz Lulek, Edwin Petrykat
Chór Aniołów - Kacper Kuryś (Agencja Castingowa Studio ABM), Julia Leszkiewicz (Agencja Castingowa Studio ABM), Paulina Panas (Agencja Castingowa Studio ABM), Michał Stawiski (Agencja Castingowa Studio ABM), Mikołaj Szmeichel (Agencja Castingowa Studio ABM), Anna Tomaszewska (Agencja Castingowa Studio ABM)
Róża - Tomasz Kocuj
Scena V
Cela Księdza Piotra:
Ks. Piotr - Mariusz Kiljan
Anioły - Tomasz Kocuj, Tomasz Lulek, Edwin Petrykat
Scena VI
Widzenie Senatora:
Diabeł I - Marian Czerski
Diabeł II - Marcin Pempuś
Belzebub - Adam Cywka
Senator - Wiesław Cichy
Scena VII
Salon Warszawski:
Zenon Niemojewski - Andrzej Kłak
Adolf - Cezary Łukaszewicz
Hrabia - Jakub Giel
Francuz - Wojciech Ziemiański
Dama I - Katarzyna Strączek
Kamerjunkier - Adam Cywka
Dama II - Janka Woźnicka
Szambelan - Edwin Petrykat
Jeden z Młodych - Michał Mrozek
Młoda Dama - Sylwia Boroń
Jenerał - Dariusz Maj
Literat I - Adam Szczyszczaj
Oficer wyższy - Marian Czerski
Mistrz ceremonii - Michał Opaliński
Stary Polak - Bogusław Danielewski
Literat II - Marcin Pempuś
Literat III - Rafał Kronenberger
Literat IV - Michał Chorosiński
A*** G*** - Piotr Jędrasik (PWST)
N*** - Tomasz Kocuj
Wysocki - Igor Kujawski
Scena VIII
Pan Senator:
Senator - Wiesław Cichy
Doktor - Jakub Giel
Lokaj - Michał Mrozek
Sekretarz - Dariusz Maj
Pelikan - Adam Szczyszczaj
Bajkow - Rafał Kronenberger
Pani Rollison - Ewa Skibińska
Kmitowa; Księżna - Dagmara Mrowiec-Matuszak
Panna - Janka Woźnicka
Ks. Piotr - Mariusz Kiljan
Gubernatorowa; Sowietnikowa Druga - Monika Bolly
Sowietnikowa; Dama - Marta Zięba
Jenerałowa; Matka - Katarzyna Strączek
Młody Człowiek - Tomasz Kocuj
Kolleski Regestrator - Edwin Petrykat
Sowietnik - Michał Opaliński
Pułkownik - Adam Cywka
Gubernator - Marian Czerski
Starosta - Igor Kujawski
Oficer Rosyjski - Marcin Pempuś
Bestużew - Michał Chorosiński
Student - Cezary Łukaszewicz
Justyn Pol - Andrzej Kłak
Dama III - Małgorzata Gorol
Dama IV - Anna Ilczuk
Dama V - Klaudia Cygoń (PWST)
Dama VI - Daria Krzyżaniak (PWST)
Dama VII - Iwona Rólczyńska (gościnnie)
Dyrektor Muzyki - Justyna Skoczek (gościnnie)/Katarzyna Neugebauer-Jastrzębska (gościnnie)
Konrad Bartosz Porczyk
Żołnierz Paweł Majchrowski (Pwst)
Scena IX
Noc Dziadów:
Guślarz - Mariusz Kiljan
Kobieta - Marta Zięba
Widmo - Jakub Giel
Dziadów Części III Ustęp:
Monika Bolly
Anna Ilczuk
Marta Zięba
Michał Chorosiński
Jakub Giel
Andrzej Kłak
Rafał Kronenberger
Dariusz Maj
Marcin Pempuś
Julia Leszkiewicz (Agencja Castingowa Studio ABM)
Justyna Skoczek (gościnnie)
Objaśnienia:
Anna Ilczuk i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu
Do Przyjaciół Moskali:
Anna Ilczuk

Dziadów Część IV:
Głos - Martin Vischer (gościnnie)
Ksiądz - Wiesław Cichy
Gustaw - Bartosz Porczyk
Dzieci - Paulina Panas i Anna Tomaszewska (Agencja Castingowa Studio ABM)
Widma - Monika Bolly, Sylwia Boroń, Marian Czerski, Jakub Giel, Anna Ilczuk, Rafał Kronenberger, Cezary Łukaszewicz, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Edwin Petrykat, Janka Woźnicka, Wojciech Ziemiański, Marta Zięba, Julia Leszkiewicz/Aleksandra Ochman (Agencja Castingowa Studio ABM), Eryk Skonieczny/Michał Stawiski (Agencja Castingowa Studio ABM)
Animatorzy Lalek - Anna Makowska-Kowalczyk (gościnnie)/Anna Zych (gościnnie) I Jakub Kowalczyk (gościnnie)/Wojciech Stagenalski (gościnnie)
data premiery:
2016-02-20

Książka tygodnia

W trzech zdaniach. Notatki z lat 2018-2019
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski

Trailer tygodnia

„Viva La Mamma" - reż....
Roberto Skolmowski